Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyFest'namte se: Bažant Pohoda 2011 (I.)

30.6.2011 | Autoři: Milan Bachan, Ladislav Řehounek | sekce: publicistika
Jubilejný pätnásty ročník slovenského festivalu Bažant Pohoda hlási týždeň pred svojim začiatkom vypredané. Festival, ktorý sa uskutoční od 7. do 9. júla na trenčianskom letisku, opäť ponúkne tradične bohatý program naprieč rôznymi žánrami. Na svoje si tak prídu milovníci klasickej hudby, ska, elektroniky či britpopu. Medzi headlinerov tohto ročníka budú napríklad patriť britskí Pulp, kultoví Portishead a Lamb, či Moby. Ďalšie tipy na interpretov, ktorých by ste nemali vynechať, nájdete v našich dvoch dieloch Fest'namte se. Tu je ten prvý.

Bažant Pohoda 2011, Trenčín (SK) - Letisko, 7. 7. - 9. 7. 11


Madness (www /MySpace)

Madness měli období, kdy se drželi klasického ska, i období, kdy koketovali s popem. Je sice pravdou, že komerční úspěch, jaký začátkem 80. let potkal hity Our House nebo Baggy Trousers, už se nikdy nezopakoval. I tak jsou ale případem kapely, která, ačkoliv hraje už nějakých pětatřicet let, nestaví - narozdíl od mnoha věkově blízkých kolegů - na zašlé slávě. Nejlepším důkazem budiž předloňská deska The Liberty of Norton Folgate nebo rovnou samotné koncerty. Na svůj věk totiž mají úctyhodný a záviděníhodný elán, který je ne a ne opustit.


Madness - Our House


Beirut (www /MySpace)

Pôvodne sólový projekt Američana Zacha Condona sa postupne rozrástol až na dvanásťčlenný orchester, ktorý sa organizátorom podarilo dostať na festival po niekoľkoročnom snažení sa. Hudba kapely Beirut odkazuje na balkánske motívy a mieša ich s world music či indie rockovými prvkami. Práve tieto vplyvy ovplyvnili Zacha, ked ešte ako teenager putoval po Európe. Mimochodom v rámci tohto cestovania navštívil aj Slovensko a tak bude zaujímavé sledovať, či počas sobotného vystúpenia dojde aj na pieseň Bratislava z debutového albumu Gulag Orkestar.


Beirut - Postcards From Italy


Peter Bjorn & John (www /MySpace)

K trojici Peter Bjorn & John se váže poněkud kuriozní příběh. Jejich uhvízdaný singl Young Folks ji totiž vyzdvihl natolik, že dodnes převažují tací, jenž tehdejší desku Writer's Block považují za její debut. To je ovšem chyba. Tehdy šlo o třetí desku, na kterou pak navázaly ještě další dvě včetně letošní novinky Gimme Some. Chce to sice velkou nadsázku, ale dá se říct, že jde v podstatě o trojici optimistických písničkářů. Mají určité folkové zázemí, dokáží si pohrát s elektronikou i kytarovým vazbením a to vše podávají v líbivém popovém balení. Jo, a jejich koncerty jsou vskutku zábavné, neb frontman Peter Morén je jednoduše šoumen.


Peter, Bjorn & John - Second Chance


Magnetic Man (www /MySpace)

Interpretov Skream, Benga a Artwork netreba fanúšikom elektronickej hudby a najmä dubstepu určite predstavovať. Práve táto trojica sa veľkou mierou pričinila o popularizáciu tohto štýlu. Pokračujú v tom aj v rámci ich spoločného projektu Magnetic Man. V ňom spojili svoje sily a výsledok, ktorým je minuloročný eponymný album, stojí naozaj zato. V rámci neho pridali aj na popovosti a tak môžu zaujať aj tých, ktorí tomuto štýlu zatiaľ unikali. Ako vokalisti sa na ich albume napríklad objavili John Legend, Katy B či Ms. Dynamite. Magnetic Man sa predstavia v sobotu v noci a na ich vystúpení by nemal chýbať žiadny z fanúšikov elektronickej hudby.


Magnetic Man ft Katy B - Perfect Stranger


Le Payaco (www)

„Le Payaco považujeme za nejlepší slovenskou alternativně-popovou kapelu v historii. Jejich písničky mají nezaměnitelný šarm a styl, jsme hrdí, že opět zaznějí naživo právě na našem festivalu,“ tak těmito slovy Michala Kaščáka Pohoda ohlásila účast kapely Le Payaco. A nejde o žádná nabubřelá slova. Le Payaco před svým rozpadem skutečně patřili mezi respektovanou špičku slovenské kytarové alternativy. Během deseti let činnosti vydali čtyři kritikou i fanoušky kladně přijaté desky. Od svého rozpadu se věnují dalším projektům - jmenujme třeba Diego nebo Sounds Like This - a na Pohodě se chystají odehrát svůj první společný koncert po téměř pěti letech.


Le Payaco - Všetko sa dá zjesť
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Festnamte-se-Bazant-Pohoda-2011-I~30~cerven~2011/

Komentáře

celkový počet: 2

František  TBA
mino  Re: TBA

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.