Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

o nás, ze zákulisíO2 Sázavafest Battle vyhrály kapely Kulturní úderka a Agave 9

2.7.2009 | Autor: PR | sekce: o nás
Z šestice finalistů pátého ročníku hudební soutěže O2 Sázavafest Battle vzešly vítězně kapely Kulturní úderka a Agave 9. Ty získaly nejvíce hlasů od návštěvníků finálového klání, které se uskutečnilo v sobotu 27. června na Konopišti. Všechny finalisty budou mít fanoušci šanci slyšet ještě jednou, a to na letním O2 Sázavafestu v Kácově od 30. června do 2. srpna.

Brněnská skupina Kulturní Úderka se na české scéně pohybuje od poloviny 90. let a hudebně se pohybuje na pomezí blues, rocku, funky a R’n’B. Kapelu tvoří trio instrumentalistů: kytarista a zpěvák Štěpán Dokoupil, bubeník Dan „Dada“ Prýgl a multiinstrumentalista Mojmír „Boba“ Sabolovič, který hraje na baskytaru, kontrabas, conga a kytary.

Pražská indie-rocková skupina Agave 9 vznikla v roce 2002. V počátcích své existence byla ovlivněna především kapelami jako Sonic Youth, The Cure nebo Joy Division, postupem času se však vypracovala k vlastnímu pojetí kytarové hudby, melodickým skladbám postaveným na syrových kytarových plochách a přesné rytmice. V listopadu loňského roku kapela na vlastním labelu vydala své debutové album Lights.

Divokou kartu pak dostali slovenští Charomeliroo, na jejichž zařazení do hlavního programu – ačkoliv se nakonec klání vzhledem k dopravním komplikacím nezúčastnili – se shodla porota. Zbývající finalisté – elektronická skupina Cosmic Crew, screamo-rocková Evelynne a folkaři Piosenki – vystoupí v rámci Kácovského léta na místním zámku.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/o-nas/O2-Sazavafest-Battle-vyhraly-kapely-Kulturni-uderka-a-Agave-9~02~cervenec~2009/

Komentáře

celkový počet: 1

Jiri  Kulturni Uderka forever

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.