Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalySeznamte se s finalisty Sázavafest Battle 2009

20.5.2009 | Autor: Muzikus PR | sekce: publicistika
Nejen Moby, Jimmy Somerville, Speed Caravan, The New York Ska-Jazz Ensemble nebo Die Happy, ale i mladé talentované kapely se představí festivalovému publiku na letošním O2 Sázavafestu. Právě s ním jsme připravili vyhledávací soutěž Sázavafest Battle, která nyní představuje šestici úspěšných finálových kapel.

Tvoří ji Agave 9, Cosmic Crew, Evelynne, Charomeliroo, Piosenki a Kulturní úderka, která postupuje jako náhradnice za slovenské Fuera Fondo. Ti ze soutěže vzhledem k nedostupnosti některých členů v termínu finálového kola odstoupili.

Finálové kolo soutěže proběhne 27. června v rámci stejnojmenného festivalu v amfiteátru na Konopišti u Benešova a vzejde z něj trojice vítězů, která se představí na jedné z hlavních scén Sázavafestu. S prázdnou neodejdou ale ani ostatní kapely, které získají možnost vystoupit na volně přístupné scéně na kácovském zámku.

S finalisty soutěže, které na Konopišti podpoří i skupiny Mňága a Žďorp, Prague Ska Conspiracy, UDG, zpěvačka Ewa Farna nebo zpěvák Marek Ztracený, se teď můžete seznámit trochu blíž, zde jsou jejich stručné vizitky.

O2 Sázavafest Battle, Konopiště – amfiteátr, 27. 6. 09
Agave 9 (indie-rock, Praha; profil na Muzikus.cz / www)

Pražská skupina Agave 9 vznikla roku 2002. V počátcích své existence byla ovlivněna především kapelami jako Sonic Youth, The Cure nebo Joy Division, postupem času se však vypracovala k vlastnímu pojetí kytarové hudby, melodickým skladbám postaveným na syrových kytarových plochách a přesné rytmice. V listopadu loňského roku kapela na vlastním labelu vydala své debutové album Lights.Cosmic Crew (elektronika, Poděbrady/Praha/Čelákovice; profil na Muzikus.cz / www)

Členové projektu Cosmic Crew podle svých slov pocházejí z planet Země, Ixion a Sedna a nejen to, dokonce i z jiného času. Shodou okolností se tyto vesmírné bytosti sešli na Zemi aby mohli tvořit hudbu kombinující současné electro styly a hudbu budoucnosti. Mnoho bývalých členů již zemřelo, bylo uneseno na pokusy (pitvy mimozemšťanů) či jinak záhodně zmizelo (Vyjímkou je pouze dětmi oblíbený Santa Claus, který krátce působil v projektu pod přezdívkou Weinachtsman - ten se těší dobrému zdraví a každoročně obdarovává miliony dětí na celém světě). Současnou sestavu tvoří MC Electro Mastermind (zpěv, hudba), Sharik (zpěv), James Lee (hudba, druhý hlas) a Peklák (DJ).Evelynne (screamo-rock, Praha; profil na Muzikus.cz / www)

Styl, kterým se pražská čtveřice Evelynne prezentuje, by se dal charakterizovat jako směs emo, screamo, pop-punku, metalu a post-hardcore. Kapela hraje od roku 2005 a věkový průměr jejích členů je v současnosti 20 let. Mezi úspěchy kapely patří vítězství v soutěži Udělej si svůj festival a postup na festival Rock For People 2008, získání ceny poroty na vyhledávací soutěži RockFest Dobříš 2008 a postup do semifinále Emergenza band contestu 2008. Nyní skupina připravuje materiál na chystanou debutovou desku.Charomeliroo (R’n’B-pop, Bratislava – Slovensko; profil na Muzikus.cz / www)

Charomeliroo vznikli teprve v prosinci loňského roku. Projekt spojuje dva talentované slovenské zpěváky: Robo Pappa, který mimo jiné na Slovensku získal titul Zlatý slavík 2000 a byl nominován na cenu hudební akademie Aurel 2004 v kategorii Zpěvák roku, a Bystríka, jenž zvítězil ve slovenské verzi autorské soutěže Coca-Cola Popstar 2005. Ty doplňuje bubeník a perkusionista Ludo Srnec (doprovázel Richarda Müllera, Ivana Táslera, Daru Rolins a další), baskytarista Peter Kadera (spolupracoval s Mishou a při sólové dráze s Robo Pappem i Bystríkem) a DJ a kytarista Igor Axamit (dvorní kytarista Robo Pappa). Na sklonek letošního roku skupina plánuje vydání debutového alba.Piosenki (folk, Praha; profil na Muzikus.cz / www)

Pražská kapela Piosenki vznikla v roce 1999, ale od té doby se její sestava mnohokrát změnila. Na autorské melodie a texty se vždy pokoušela implantovat mnoho různých stylů; koketovala s ambientní tváří svých písní, folk-rockem a zhruba v roce 2005 se ustálila na stylu, který sama charakterizuje jako experimentální folk-folklór. Využívá prvků české, staropražské, polské, ruské, bulharské, řecké i indické hudební kuchyně, některé písně jsou zase inspirovány židovskou hudbou, středověkou hudbou nebo šansonem.Kulturní úderka (R’n’B-blues, Brno; profil na Muzikus.cz / www)

Skupina Kulturní úderka se na české scéně pohybuje od poloviny 90. let a hudebně se pohybuje na pomezí blues, rocku, funky a R’n’B). Kapelu tvoří trio instrumentalistů: kytarista a zpěvák Štěpán Dokoupil, bubeník Dan „Dada“ Prýgl a multiinstrumentalista Mojmír „Boba“ Sabolovič, který hraje na baskytaru, kontrabas, conga a kytary. Podle slov kapely samotné při živém vystoupení nebudete postrádat suverénní hráčský projev a živelnou energii.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/publicistika/Seznamte-se-s-finalisty-Sazavafest-Battle-2009~20~kveten~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.