Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSummertime zase jinak

5.10.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

Další jazzovou novinkou česko-anglické značky Cube-Metier je cd Summertime, které natočilo letos na jaře trio Emila Viklického s americkým saxofonistou a trumpetistou Scottem Robinsonem. Renomovaný newyorský hudebník (ovládá takřka všechny saxofony i další dechové nástroje), mimo jiné člen noneta Joea Lovana (viz loňské album On This Day... At the Vanguard), je dalším z řady slavných i méně známých jazzmanů, s nimiž v posledních letech pianista Emil Viklický a jeho trio (František Uhlíř, kontrabas a Laco Tropp, bicí) koncertovali či natáčeli. Excelentní album Summertime vzniklo ve studiu Českého rozhlasu v rámci výměnného programu EBU a obsahuje původní kompozice pánů Robinsona, Viklického a Uhlíře, jakož i řadu originálně pojatých standardů včetně lidovky Pod našima okny v aranžmá Emila Viklického. Ten se mimochodem právě chystá znovu do New Yorku, aby se na konci října zúčatnil premiéry svého melodramatu The Mystery Of Man na text Václava Havla. Skladba vznikla na objednávku po vybrání Viklického komisí Lincoln Centra jako jednoho ze skladatelů pro třídenní akci Let Freedom Swing: A Celebration of Human Rights & Social Justice a nastudoval ji Lincoln Center Jazz Orchestra pod vedením Wyntona Marsalise. Jméno recitátora zatím nebylo zveřejněno.

Pro vydavatelství Cube-Metier, které začínalo před šesti lety s edicí Prague jazz, je výše popsaná novinka další nahrávkou v mezinárodní sestavě (po albech What's New s Viklického triem a belgickým saxofonistou Stevem Houbenem a debutu kytaristy Davida Dorůžky Hidden Paths, natočeném v New Yorku se spolužáky z Berklee) a proto odstartovalo edici novou, nazvanou Jazz4all.com. Jejím příštím titulem by mělo být album, které nedávno v New Yorku natočil saxofonista Karel Růžička Jr. společně s kontrabasistou Georgem Mrazem, ve Spojených státech úspěšně působícím píseckým rodákem, který před pár týdny oslavil šedesátku.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Summertime-zase-jinak~05~rijen~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.