Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSpojené ostrovy mnoha barev a chutí

1.6.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

60 kapel z 15 zemí na třech ostrovech nabízí druhý ročník festivalu UNITED ISLANDS OF PRAGUE. Head Fake čili neskutečně nadupané duo Wimbish-Calhoun nebo Marian Varga s cellistou Jozefem Luptákem jsou jen vrcholky pestrého programu, rozloženého podle hudebních žánrů na Střelecký ostrov (world music a folk), Císařskou louku (rock, funk, ska & dj's) a Žluté lázně (jazz & blues).

"Cílem United Islands of Prague je v rámci skvělých přirozených scén pražských ostrovů  budovat a posilovat tradici spojování nejrůznějších hudebních stylů, kultur i generací. Festival chce propojovat město s jeho občany i návštěvníky a nabízet mnohem víc než pouhou přehlídku kapel", praví se v tiskové zprávě pořadatelů. Na akci, která propukne v pátek 3. června v 17 hodin vystoupením romských Bengas a pražské klezmer-party Trombenik a skončí pravděpodobně v neděli večer setem undergroundově-folklórní úderky Pod černý vrch s Vlastou Třešňákem, je lákadel opravdu mnoho. Třeba hned v pátek se na pódiu Žlutých lázní představí ve speciálním programu slovenský čaroděj kláves Marián Varga společně s cellistou Jozefem Luptákem, jinak jednou z hvězd letošního Pražského jara. Prolínání žánrů tu lze očekávat v několika rovinách: jednak v samostatných blocích každého z hudebníků, ale především ve společném podání témat někdejší Vargovy kapely Collegium Musicum, skladbě Fraters estonského skladatele Arvo Pärta a závěrečné společné improvizaci. Marian Varga bude mít na ostrově i akustický klavír (ten se jistě hodí i v následujících dnech) a kdo zažil některý z jeho vzácných koncertů, ví na co se můžeme těšit.

Další specialitou bude například ojedinělý reunion někdejší kapely Circus Praha s frontmanem Bradley Strattonem, který už si zase pár let užívá demokracie za Velkou louží. Mimořádný zážitek slibuje v sobotu na Císařské louce i Blue Effect Radima Hladíka s hosty Vladimírem Mišíkem, Michalem Prokopem a Lubošem Andrštem, jejichž společný koncert bude poctou nedávno zesnulému publicistovi, producentovi a organizátorovi a Hynku Žalčíkovi, z jehož aktivit vzešla například klasická alba českého rocku Kuře v hodinkách (Flamengo), Město Er (Framus Five) nebo Barnodaj (Progress Organisation). No a energií i hudební progresivitou překypující rytmika Living Colour, čili patřičně elektrifikovaní Doug Wimbish a Will Calhoun jako Head Fake Sound System, kteří na rockové scéně v neděli uzavírají, stojí rozhodně za vidění a slyšení kdykoli. Zvlášť když se basista Wimbish nechal natolik unést originálním soul-funkem zdejší romské kapely Gulo Čar, že se ujal role producenta jejich třetího alba a není vyloučeno, že se s nimi objeví o den dříve na pódiu Střeleckého ostrova.
Svým rozsahem ojedinělá akce, na louce a přece uprostřed Prahy, má ještě mnoho co nabídnout, neváhejte navštívit festivalový web!

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Spojene-ostrovy-mnoha-barev-a-chuti~01~cerven~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.