Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSka legenda The Specials oslaví třicetiny reunionem

3.12.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky
Legendární britská ska kapela The Specials si v příštím roce připomene třicáté výročí od vydání debutového alba a při této příležitosti se vrátí na koncertní pódia. Půjde přitom o první oficiální spolupráci původní sestavy od roku 1981.

Přesto však z někdejší sedmičlenné skvadry pravděpodobně bude chybět klávesista Jerry Dammers, který jako jediný není návratu nakloněn, a to i přes přátelské vztahy s bývalými spoluhráči. „Dveře má stále otevřené,“ říká přesto frontman Terry Hall, podle něhož se o návratu uvažovalo už před pěti.

Počátky kapely se datují k roku 1977, přičemž ale ještě před vydáním debutového alba stačila vystřídat názvy The Automatics, Coventry Automatics a The Special AKA. Do širšího povědomí se formace dostala poté, co Joe Strummer z The Clash navštívil její koncert a pozval ji jako předkapelu na turné. V roce 1979 skupina debutovala eponymní deskou, jejíž produkce se ujal Elvis Costello, a o rok později navázala druhotinou More Specials. V obměněné sestavě skupina pokračovala ještě do poloviny 80. let a v rámci reunionu pak také ve druhé půli 90. let.


The Specials - A Message To You Rudy (youtube.com)
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Ska-legenda-The-Specials-oslavi-tricetiny-reunionem~03~prosinec~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.