Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníShahab Tolouie Trio vydává nové album Terra Mediterranea

18.3.2021 | Autor: PR | sekce: novinky
21.3.2021 vychází album Shahab Tolouie Trio, pojmenované podle hlavní skladby „Terra Mediterranea“. Vydání je výjimečným výsledkem dlouhodobého hledání správné rovnováhy mezi technikou hry, pestrostí rytmu a jednoduchostí prastaré unisonové tradice.

Autor skladeb Shahab Tolouie již vydal před lety v Praze své první album 'Tango Perso', fúzi perské a španělské hudby, která sklidila ohlas dokonce i ve světových médiích jako BBC a VoA. Druhé dílo hudebníka se snaží přiblížit neomezené možnosti hudebního žánru fúze širší veřejnosti přes zjednodušení kompozice.

Snažil jsem se udržet středovýchodní stránku této hudby co nejjednodušší. Perská hudba a hudba na Středním východě obecně (stejně jako mnoho starých) je unisono, což znamená, že je založena hlavně na jednom tónu. Přidání příliš mnoha akordů a modulací vede k tomu, že výsledek zní jako jazz a tomu jsem se snažil vyhnout. Místo toho jsem experimentoval s dynamickými a rytmickými změnami. Zda jsme oslovili širší publikum, ukáže čas“ – popisuje muzikant.

Live session video: https://www.youtube.com/watch?v=I0ZWUIP72Yc _

Kolekce deseti písní je založena hlavně na kytaře, kterou výborně doplňují baskytara a bicí, v některých skladbách také latinské perkuse, tabla a také perský setár. Polovinu alba nazpíval Shahab v perštině vlastními texty a texty současných básníků. Exotiku středovýchodu doplňuje i jihoiránský zpěv Habiboo Boushehri.

Novinkou je i netradiční vzhled alba, které vychází na USB nosiči ve tvaru kreditní karty. Hlavním motivem artworku z dílny českého studia Marathon, jsou siluety hlav muzikantů tria. Kompozice siluet vychází z východní ornamentální tradice a výrazné minimalistické podání je odkazem na západní kulturu. Barvy jsou inspirované Persií, Středozemím a Španělskem. Termín vydání téměř padesátiminutového alba již bylo oznámeno na oficiálním webu. Na všechny předobjednávky “Terra Mediterranea” platí doprava zdarma. Nové album bude vydáno jak na USB nosiči, tak jako možnost digitálního stažení v e-shopu.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Shahab-Tolouie-Trio-vydava-nove-album-Terra-Mediterranea~18~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.