Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníSepultura a Pro-Pain na duben plánují české miniturné

10.12.2009 | Autor: redakce | sekce: novinky
Sérii tří koncertů v Česku si na jaro příštího roku naplánovala brazilská kapela Sepultura. Spolu s americkými Pro-Pain a Crowbar a španělskou kapelou Hamlet vystoupí 18. dubna v Písku, 19. dubna v Brně a 20. dubna v Praze.

Sepultura proslula kombinací thrash metalu s death metalem a groovem. Základ kapely byl položen v 80. letech, kdy ji založili bratři Max Cavalera (zpěv, kytara) a Igor Cavalera (bicí). Zlomovým se stalo hlavně album Arise z roku 1991, díky němuž se Sepultura stala jednou z velebených skupin 90. let. V roce 1997 nahradil Maxe Cavaleru nový zpěvák Derrick Green, společně s nímž se Sepultura začala vzdalovat thrash metalu. Návrat ke kořenům přineslo až letošní album A-Lex, které kapela přijede představit.

Pro-Pain jsou pojmem na světové hardcore-metalové scéně. Tvrdá, agresivní, ale jinak hudební tvorba se sociálním či společenským podtextem, taková je tvorba kapely, která své fanoušky svým ukrutným nářezem nekompromisně drtí už přes patnáct let. V Česku představí své plánované novinkové album, které má vyjít v březnu.

Crowbar založil před dvaceti lety zpěvák Kirk Windstein, považovaný za zásadní persónu světové HC scény. Jejich pomalá a zároveň velmi tvrdá tvorba byla evropským hudebním tiskem označena jako doom-core. Na začátku příštího roku jim má vyjít nové album. Metalová formace Hamlet pak pochází ze španělského Madridu a je pojmem hlavně ve španělsky mluvících zemích. Vznikla v roce 1987 a dodnes vydala 10 alb včetně letošního La puta y el Diablo.

Sepultura a hosté v Česku:

18/04 Písek, CK Písek
19/04 Brno, KD Semilasso
20/04 Praha, Modrá vopice
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Sepultura-a-ProPain-na-duben-planuji-ceske-miniturne~10~prosinec~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.