Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníPřenosný elektrostatický reproduktor BenQ treVolo

17.11.2015 | Autor: PR | sekce: novinky
Společnost BenQ, světově uznávaný dodavatel inovativních řešení a digitálních technologií, uvádí na trh první přenosný elektrostatický reproduktor BenQ treVolo, využívající technologie čtyřnásobného zesilovače s aktivními elektrostatickými panely, basovými reproduktory a DSP čipem pro vysoce kvalitní zvuk.

BenQ treVolo je světově prvním přenosným bluetooth reproduktorem uplatňujícím technologii elektrostatických membrán, jakou používají špičkové reproduktory pro poslechové místnosti. Nabízen je ve dvou barevných provedeních, černém a stříbrném, a jeho design polohovatelných panelů připomínajících sloní uši umožňuje vysílání zvuku před a za reproduktor, čímž vylepšuje šíření zvuku v prostoru. Elegantní provedení pak dokresluje přední panel s kruhovými otvory se zlatým, resp. stříbrným lemováním, v závislosti na barevné variantě, obklopující decentní logo značky uprostřed.

„tre“ z názvu je součet tří E: Electrostatic (elektrostatický), Enjoyment (zábava) a Everywhere (všude). Ve spojení s italským slovem „Volo“, znamenajícím let, vytváří „treVolo“ a upozorňuje tak na snahu povznést hudební zážitek posluchače na kvalitativně zcela novou úroveň.

Nízké frekvence reprodukuje treVolo prostřednictvím dvou vysoce kvalitních 2,5palcových basových reproduktorů, kombinovaných s pasivními rezonátory pro přesné a vysoce kvalitní basy. Každý měnič je napájen svým vlastním zesilovačem a používá pokročilý DSP čip za účelem plynulého přechodu od nízkých k vysokým frekvencím a reprodukce čistého a přesného zvuku, který uspokojí i ty nejnáročnější audiofily.

BenQ TrueSound

BenQ treVolo rovněž používá jedinečnou technologii nazývanou TrueSound, pomáhající vylepšit kvalitu zvuku u vysoce komprimovaných původních zvukových souborů. Pokud DSP čip reproduktoru detekuje ztrátu dat vyšších frekvencí z důvodu nízkého datového toku záznamu, nebo vysokých kompresních úrovní, technologie TrueSound vylepší detaily v příslušném rozsahu zvukového spektra. U normálního zvukového obsahu reprodukuje treVolo zvuk přímo.

Uživatelský zážitek umocňuje také stylový ovládací panel na vrchní straně reproduktoru nabízející podsvícené power tlačítko pulsující ve třech různých barvách dle navoleného režimu ekvalizéru, dvě tlačítka pro zvýšení či snížení hlasitosti, play/pause a „Mode“ tlačítka fungující zároveň pro přijmutí, resp. odmítnutí hovoru. Párovací bluetooth tlačítko se pak nachází na zadní straně. BenQ treVolo dále nabízí integrovaný mikrofon s technologií potlačující šum.


Ovládání usnadňuje volně dostupná aplikace BenQ Audio pro systémy Android verze 4 nebo vyšší a iOS verze 7 nebo vyšší. S její pomocí lze přepínat mezi režimy ekvalizéru, sledovat stav baterie, nastavit automatické vypnutí reproduktoru, či ji využít jako samotný přehrávač s možností ovládání hlasitosti, vytvoření vlastního playlistu apod.

Konektivitu reproduktoru reprezentuje, kromě 3,5mm stereo vstupu, připojení přes aptX Bluetooth, minimalizující odezvu a problémy se synchronizací a konektor MicroUSB pro přenos čistého digitálního zvukového signálu. Díky volitelné funkci Line-Out se z BenQ treVolo snadno stane vysoce kvalitní bezdrátový přijímač signálu bluetooth z chytrých mobilních zařízení do středně velkého či velkého Hi-Fi stereo systému.

BenQ treVolo vydrží na jedno nabití až 12 hodin nepřerušovaného přehrávání ve třech přednastavených režimech ekvalizéru. Pure (čistý, power tlačítko svítí zeleně) minimálně ovlivňuje ekvalizér, Warm (teplý, svítí červeně) mírně zdůrazňuje basy a Vivid (živý, svítí modře) zvýrazňuje hlasy a nástroje jako je kytara nebo saxofon.

Přenosný elektrostatický bluetooth reproduktor BenQ treVolo je k dispozici na trhu za doporučenou koncovou cenu 7990 Kč s DPH pro Českou republiku a 299 euro s DPH na Slovensku.

Pro více informací navštivte www.BenQ.cz.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Prenosny-elektrostaticky-reproduktor-BenQ-treVolo~17~listopad~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.