Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNový singl Electric Lady ve spolupráci s Ivanem Kralem a Borisem Carloffem

23.3.2017 | Autor: PR | sekce: novinky
Charismatická plzeňská kytaristka a zpěvačka Tereza Rays alias Electric Lady přichází po dvou letech od vydání svého česko-amerického studiového debutu „Electrical“ se singlem „A Part Of My Heart“. Novinka přináší změnu zvuku, která je výsledkem spolupráce s předními producenty Ivanem Kralem a Borisem Carloffem a již doprovází komorní klip v režii Zbyňka Kunce, úspěšného domácího filmaře stojícího například za vůbec prvním 3D klipem v Čechách.

Neodmyslitelné elektrické kytary amerického výrobce Fender, který vzal Terezu pod svá křídla jako firemní hráčku v roce 2015, jsou stále jejím poznávacím znamením, ale singlu tentokrát nedominuje jejich čistý a ostrý zvuk společně s rychlejší rytmikou písně, příznačnou pro funk rock. Producent singlu Boris Carloff  ke konečné podobě dodává: ,,Snažil jsem se aranžérsky a zvukově jít k samotnému kořenu písničky, jak by nejlépe fungovala a zároveň uměla prodat pěvecké a hráčské přednosti Electric Lady.“

Nahrávka vznikala v průběhu minulého roku v pražském studiu Soundevice a zároveň na dráze ČR a USA, kde žije Ivan Kral, americký rockový hudebník, producent a skladatel filmové hudby, který je také autorem hudby této písně. Vzájemná spolupráce se mezi ním a Electric Lady začala rodit už před dvěma lety, ale původně zamýšlené funkové aranžmá bylo naprosto přetvořeno a nakonec vznikla silná pop rocková skladba, kterou lze charakterizovat jako „breakup song“, nebo-li píseň o rozchodu, vyprávějící o pocitech úzkosti, smutku a touze po lásce.  
Spolupráci s oběma tvůrci shrnuje Tereza slovy: „Velké díky Ivanu Kralovi za krásnou písničku, Borisovi za skvělý zvuk a kreativní spolupráci, která byla zcela jedinečná při tvorbě písně, jako je tato.“

Klip se natáčel v lednu tohoto roku v prostorech Letná studios v Praze ve spolupráci s režisérem a kameramanem Zbyňkem Kuncem, který zvolil intimní pojetí a jemnou barevnou stylizací podtrhnul náladu skladby. Vedlejší role partnera Terezy se ujal Jakub Gottwald, kterého mohou diváci znát z televizních obrazovek (Ordinace v růžové zahradě, Svět pod hlavou) nebo divadelních jevišť.

„Spolupráce se Zbyňkem pro mě byla první profesionální zkušeností v točení klipů. Člověk si představuje, co se asi bude dít, jak to bude vypadat a jaké nároky budou na place, ale vše předčilo má očekávání. Bylo to velmi přirozené a nenucené a pro mě osobně naplňující, tvůrčí a milé natáčení,“ popisuje své dojmy Tereza.
Realizace klipu by nebyla možná bez pomoci fanoušků a sponzorů, neboť ti dali projektu zelenou prostřednictvím úspěšně zakončené kampaně Electric Lady na crowdfoundingovém serveru Startovač na podzim roku 2016.
  
Křest klipu proběhne ve dvou termínech: 31.3. od 20:00 hodin v Anděl Café v Plzni a 11.4. ve 20:00 v Cross Clubu v Praze. Další detaily na www.electriclady.cz.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Novy-singl-Electric-Lady-ve-spolupraci-s-Ivanem-Kralem-a-Borisem-Carloffem~23~brezen~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.