Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNik West – funková diva z Los Angeles konečně i v Čechách!

28.6.2016 | Autoři: , PR | sekce: novinky
Sympatická umělkyně, jejíž zářivá extravagantní image dokonale přitahuje pozornost i nezasvěcených posluchačů nejen z titulek předních světových magazínů, je nejen skvělou zpěvačkou, ale i skladatelkou a producentkou. V její tvorbě dominuje kombinace žánrů funk rock, progresivní funk či neo soul, kde posledně jmenovaný je charakteristický pro její debutovou desku Just In The Nik Of Time (2011), díky níž si splnila své hudební sny v hráčské a producentské rovině a vydala se tak oficiálně na svoji sólovou dráhu jako autorka, ačkoli původně směřovala k inženýrskému studiu. Následující rockově laděné EP Say Somethin (2015) představuje žánrovou i vizuální proměnu Nik a o této rozmanitosti se budou moci přesvědčit návštěvníci českých koncertů, během nichž provede posluchače oběma deskami. K setům a výběru písní Nik uvádí: „Vždy záleží na obecenstvu a jejich reakcích a podle nich volím více rockové či funkové skladby. Vystoupení pak doplňuji předělávkami skladeb svých oblíbených umělců jako Michael Jackson, Prince, AC/DC, Tina Turner, Bootsy Collins nebo The Beatles.

Nedávno zesnulý hudební génius Prince byl jejím blízkým přítelem a jak uvedla v prvním českém rozhovoru pro květnové číslo hudebního magazínu Muzikus, také mužským pěveckým vzorem: „Má neuvěřitelný rozsah a nikdy jsem ho neslyšela zazpívat špatně jedinou notu, ať už ve studiu či naživo.“ Průprava nejen s touto hudební veličinou, ale spojení s Davem Stewartem (Eurythmics, Super Heavy) a dalšími osobnostmi světové hudební scény Stevenem Tylerem z Aerosmith, Marcusem Millerem nebo Johnem Mayerem potvrzují její mimořádný talent a univerzálnost, díky nimž se s lehkostí adaptuje různým žánrům, třebaže „old-school funk“ a soul jsou jejími srdečními záležitostmi. Dle zahraničních kritiků je Nik West s jejím nasazením a vyhlášeným „groove“ zosobněním funku 21. století a rozhodně půjde o jeden z nejzásadnějších letošních koncertních zážitků ve svém žánru. Fanoušci, kteří se nespokojí pouze s vystoupením, mohou poznat Nik s kapelou a zakusit atmosféru příprav před koncertem formou VIP vstupu do zákulisí, který je dostupný na oficiálních stránkách interpretky.


DETAILY KONCERTŮ A VSTUPENKY:

SONO CENTRUM v Brně / začátek od 20:00
Předprodej: https://goout.cz/cs/listky/nik-west+support-jk-trio/qnn/
Vstupenky k dostání v předprodeji za cenu 590 Kč (stání) – 1540 Kč (VIP sekce s občerstvením) v sítích GoOut nebo v recepci SONO Centra.

MĚŠŤANSKÁ BESEDA v Plzni / začátek od 19:30
Předprodej, info: http://www.mestanska-beseda.cz/cz/detail.aspx?ID=5740
Vstupenky k dostání v předprodeji za cenu 540 Kč (stání) nebo přímo v recepci Besedy.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Nik-West-funkova-diva-zLos-Angeles-konecne-i-vCechach~28~cerven~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.