Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNejen Američané v Praze

6.10.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky

Jeden pozdní, trochu utajený tip na dnešní večer: v klubu N11 na Národní třídě vystoupí od 20:00 americko-české soubory THE WAVEMEN a SUPERCOOL. The Wavemen vznikli zhruba před rokem a půl, kdy se v Praze žijící básník a zpěvák ze Seattlu Lucien Zell potkal se svými budoucími spoluhráči: bubeníkem Honzou Šiklem, kytaristou Pavlem Prokopičem a baskytaristou Lukášem Koskem. Stylově lze kapelu označit za kytarový rock s prvky mnoha dalších hudebních proudů od, řekněme, Pink Floyd po progresivní hard rock či heavy metal, ale klidně tomu můžete říkat i pop. Dosavadní demografie The Wavemen čítá osm natočených písní, přičemž tři z nich vyšly na cd jako příloha Lucienovy druhé sbírky básní Eden's Midnight Playground (DharmaGaia 2003). Mezi dosud odehranými koncerty figuruje i úspěšné vystoupení na Uganda Aid Festu v prostoru Stromovka Music Garden letos v létě.

U Supercool, kteří dnes večer zahrají jako první, je to se stylovou škatulkou ještě problematičtější - snad písňový jazzrock? Zhruba dva roky existující kapelu každopádně tvoří Jeffrey Marshall, baskytara a zpěv, Daniel Lavanti, kytara, zpěv a Vašek Polanský, bicí.

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Nejen-Americane-v-Praze~06~rijen~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.