Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNárodní divadlo otevírá náruč

21.3.2004 | Autor: redakce | sekce: novinkyNárodní divadlo připravilo na sezónu 2003/2004 neobvyklý festival nazvaný "Otevřená náruč",který se odehraje na konci března 2004, konkrétmě 22.-25. 3. na scénách Národního a Stavovského divadla.
Tento festival je zaměřen na národnostní, zdravotní a etnické menšiny.
Představí se na něm produkce významných divadelních a hudebních skupin, jenž nejsou běžně do repertoáru ND zařazeny.
Příležitost tak dostanou soubory a umělci, kteří mimo jiné osloví ještě širší diváckou obec a dají prostor vyniknout i jiným žánrům.

V těchto dnech vystoupí tyto soubory:


22.3. 19h Národní divadlo
Pantomima neslyšících S.I.
Hlavním smyslem brněnského souboru je práce se sluchově postiženými dětmi a mládeží. Soubor absolvoval světová turné a získal řadu mezinárodních ocenění. V ND se představí ukázkami jejich rozmanitých divadelních projektů.


23.3. 19h Národní divadlo
Bohnická divadelní společnost
13-ti leté otevřené společenství profesionálních divadelníků, psychiatricky nemocných pacientů-herců a hostů sympatizantů uvede na scéně ND autorskou hru "Věra,Marie tančí" inspirovanou osobními výpověďmi herců-pacientů psychiatrické léčebny.


24.3. 19h Stavovské divadlo
The Cracow Klezmer Band
Vynikající kvarteto mladých polských virtuózů. Soubor byl označen jako jeden z nejzajímavějších fenoménů avantgardní hudební scény světového měřítka. Kvarteto vychází z tradiční klezmerovské hudby opřené o klasické židovské melodie a rytmy, časem zpestřené o řadu hudebních variací, stylů a trendů.


25.3. 19h Stavovské divadlo
Věra Bílá a Kale
Nejúspěšnější česká etno-popová skupina v zahraničí, která vystupovala již ve 24 zemích na světově nejprestižnějších pódiích. Její koncerty jsou popsány jako "nejlepší živá vystoupení na této planetě". A Věra Bílá je nazývána romskou "Ellou Fitzgerald".Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Narodni-divadlo-otevira-naruc~21~brezen~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.