Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníNakladatelství Muzikus spouští nový web AlterEcho

19.9.2015 | Autor: redakce | sekce: novinky
Milí čtenáři webu muzikus.cz, za poslední dva roky se sekce zpravodajství a publicistiky převážně z oblasti popu a rockové hudby vyprofilovala značně alternativně. Zjistili jsme, že navzdory malé redakci se nám daří pokrýt docela velké množství menších alternativních akcí a festivalů v republice, výrazněji jsme začali psát a komentovat nově vznikající alternativní hudbu (od popu přes elektroniku až k experimentům) na československé scéně a nebojíme se ani avantgardy a soudobé hudby z (často nejen) konzervativnějších koncertních sálů. Vzniklo to jak orientací samotných autorů, pro které je tato činnost spíše volnočasová aktivita (píšou tedy samozřejmě o tom, co je zajímá), tak zároveň i úvahou nad tím, že podobný hudební web bořící hranice u nás chybí. A nejde jen o mísení žánrů, ale také o pečlivý výběr, abychom se vyhnuli kočkopsům, ve kterých se návštěvník nevyzná a v nepřehledném množství článků těžko hledá, kvůli čemu vlastně přišel.

K těmto myšlenkám se přidala potřeba modernizovat web technologicky, zpřístupnit ho pohodlně novým čtecím formátům jako jsou tablety a mobilní telefony, obléct ho do současného designu. Jsme si dobře vědomi, že muzikus.cz spojuje různé skupiny čtenářů, od těch konzervativnějších až po mladší (či progresivnější) generaci hudebních příznivců získávajících informace primárně přes sociální sítě. Bylo toho opravdu dost, co jsme museli zvážit a nakonec jsme se rozhodli portál rozdělit na více samostatných webů, které i v budoucnu bude spojovat jedna homepage, kde najdete nejnovější články ze všech samostatných redakcí.

Loni na jaře jsme spustili online Harmonii (Facebook), ta od letošního roku nabízí i aktuální články, které v tištěném časopise nenajdete. S datem 7. září je na světě AlterEcho (Facebook), platforma pro současnou kulturu, kam se stěhuje tvůrčí redakce alternativní a popové hudby z portálu muzikus.cz.

Zaměření AlterEcha je následující:

- česká a slovenská alternativní scéna (nahrávky, klipy, labely)
- zahraniční nezávislá a alternativní hudba (představujeme)
- zahraniční pop (analyzujeme, diskutujeme)
- soudobá, progresivní a experimentální hudba (popularizujeme, objevujeme)
- živá scéna (mapujeme i malé akce mimo velká města)
- reportáže ze zahraničních festivalů (pohled odjinud)
- přesahy k umění, hudba ve spojení s vizuály, filmem, literaturou...

Jak asi tušíte, inovace portálu jsou stále v procesu, další změny se ještě chystají. Doufáme, že vám takto nabídneme témata a obsahy, které vás zajímají, uživatelsky co nejpohodlnější cestou a bude se vám dobře číst a prohlížet.

Za muzikus.cz
Zuzana Macháčková, PR
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Nakladatelstvi-Muzikus-spousti-novy-web-AlterEcho~19~zari~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.