Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníMartin Vajgl ZAKOPANÝ ROMANCE

25.9.2017 | Autor: PR | sekce: novinky
Martin Vajgl je veřejnosti známý především jako bubeník kapel Vltava, Wanastowi Vjecy, Čechomor nebo Olympic. Mnohým ale neunikly jeho sólové projekty, ve kterých se realizuje i jako skladatel.

Martinovým nejnovějším autorským počinem je CD Zakopaný romance, jehož distribuci si vzala na starost firma Supraphon a vydání je naplánováno na 1. září 2017.

Martin Vajgl se zde představuje nejen jako autor hudby a textů, ale také jako jejich autentický interpret. Po předcházejících experimentálních albech je pro mnohé určitě překvapivý velmi přístupný poprockový charakter alba. Ale stačí zapátrat zpět do minulosti. CD je totiž reminiscenční. Obsahuje 11 písní, které vznikaly „do šuplíku“ napříč předchozími dvěma dekádami. Nejstarší skladby pocházejí z nerealizovaných demosnímků, některé naopak vznikly až během příprav alba. V každém případě prvotním impulsem k natočení této desky byla chuť dokončit staré resty. A proto také jeden z možných důvodů pro název alba: Zakopaný romance.

Spolu s hlavním protagonistou, který se postaral o nahrávku i její mixáž a nahrál i většinu nástrojů, najdete na desce kytaristy Norbiho Kováče a Jana Hradce a zpěvačky Hanu Kosteleckou, Moniku Řepovou a Anetu Martínkovou.
Ke dvěma skladbám vznikly videoklipy, první z nich bude uveřejněn v předvečer vydání alba a druhý zažije premiéru na křtu desky o měsíc později.

tracklist CD:
1. Intro
2. Na hranici se vším
3. Netopýr
4. Nápis křídou
5. Divný zvíře
6. Karineia
7. Přímý zásah
8. Čaroděj Dým
9. Větru zprávu dej
10. Chmury
11. Zakopaný romance
12. Klíč

Dalším logickým krokem se stal plán na živé provedení repertoáru, který navíc dostal poměrně atraktivní podobu.  Martin totiž prohlásil, že vyvrátí staré muzikantské přísloví že „žena do kapely nepatří“ a odvážně sestavil svou doprovodnou kapelu výhradně z mladých rockerek. Skupina dostala stejný název jako album a že dívky velmi dobře ovládají své nástroje, se chystají důrazně přesvědčit. Premiéra proběhne na křtu CD, který je naplánovaný na 11. října 2017 do pražského kina MAT. Začátek akce je v 17hod.

Další informace www.martinvajgl.cz
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Martin-Vajgl-ZAKOPANY-ROMANCE~25~zari~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.