Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníLegendární český soulmen Jaromír Löffler zazpívá po 50 letech v Praze na křtu vzpomínkového vinylu

20.11.2018 | Autor: PR | sekce: novinky
V pátek 14. prosince proběhne v pražském Studiu Paměť křest SP vinylu Jaromíra Löfflera. Ten patřil v šedesátých letech mezi nejlepší české zpěváky a po boku Marie Rottrové udával směr českého soulu. Po emigraci do Švýcarska zůstala řada jeho nahrávek ležet v archivech tehdejšího Československého rozhlasu. Po více než padesáti letech od svého vzniku se dvě z těchto archivních nahrávek vrací tam, kam původně patřily – mezi vinylové drážky.

V uplynulých dekádách vznikly na území tehdejšího Československa desítky skladeb inspirovaných černošským soulem šedesátých let. Nikdo však nedokázal do těchto skladeb vtělit původní náboj, živelnost a smutek tak jako první československý soulmen Jaromír Löffler,“ říká Milan Dedera, zakladatel vydavatelství Memory Records Prague.

Společně se samotným Löfflerem vystoupí během křtu vinylu také další legendy československého bigbítu. V doprovodné kapele zahrají původní členové olomoucké beatové kapely The Bluesmen klávesista Jaroslav Vraštil a bubeník Vladimír Grunt a dále například kytarista Žlutého psa Jan Martinek. Akce odehrávající se takřka třicet let od sametové revoluce tím získává výjimečný vzpomínkový charakter.

Na desce, která vychází pod hlavičkou nového českého labelu Memory Records Prague, se objeví dvě české cover verze světových soulových hitů. Jedná se o skladbu Stvoř ženu z mých přání (původně It´s A Man´s Man´s Man´s World nazpívaná Jamesem Brownem), kterou vydal Supraphon v rámci online kompilace Best of Jaromír Löffler až koncem roku 2017. Druhá píseň pak nese název Tip, tip, tip a původně ji nazpíval Otis Redding jako Fa-Fa-Fa-Fa-Fa (Sad Song). Tato nahrávka se podle všech informací dochovala pouze na amatérských nahrávkách a oficiálně nikdy nevyšla.

Tyto dvě skladby, které jsme nahráli s kapelou Flamingo v šedesátých letech, byly připravené k vydání. Vzhledem k okolnostem však nikdy nevyšly a všechny mé písně byly navíc vyřazeny z éteru rozhlasového vysílání. Je skvělé, že po těch padesáti letech vyjdou na vinylu a dostanou se k posluchačům,“ dodává Jaromír Löffler.


Odkaz na FB událost: https://www.facebook.com/events/173602486880780/

Kontakt pro média:

Milan Dedera
tel.: 608 36 13 36
mail:
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Legendarni-cesky-soulmen-Jaromir-Loffler-zazpiva-po-50-letech-v-Praze-na-krtu-vzpominkoveho-vinylu~20~listopad~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.