Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníJazz na Hradě i v Lucerně

18.9.2004 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
V Kanadě na hradě... Pardon, na Pražském hradě už sice neuslyšíte Struny podzimu, ale zato se tam už někdy od jara konají Jazzové koncerty. Stivín s Lackershmidem, Viklický s Ambrosettim (třeba) a teď jeden z nejrenomovanějších světových kontrabasistů současnosti Jiří "George" Mráz. Jeho samostatný recitál s aktivní spoluúčastí dlouholetých přátel se uskuteční v neděli 19. září ve Španělském sále Pražského hradu, kde od 20. hodiny večerní vystoupí ještě kytarista Rudolf Dašek, bubeník Ivan Smažík a klavíristé Emil Viklický a Karel Růžička (asi se budou u piana střídat, ne?). A samozřejmě v USA dlouhodobě působící písecký rodák George Mraz, jehož kulaté životní jubileum se završilo předminulý čtvrtek, tedy 9. září.
Ze Spojených států amerických k nám ale vbrzku zavítá i celá řada dalších renomovaných jazzmanů a mezi nimi i početnou obcí domácích fanoušků právem obdivovaný texaský kytarista Larry Coryell. Jeho současný multikulturní crossover proběhne v pražském Lucerna Music Baru v pondělí 20. září v rámci pokračující koncertní přehlídky Jazz Meets World. Jeho indikcko-americká sestava, na které participují ještě saxofonista George Brooks, tablista Veejay Ghate a hráč na indickou flétnu bansuri Ronu Majumdar, rozvíjí fůzi klasiké indické hudby a jazzové improvizace, započatou na albu Music Without Boundaries (Navras Records 2000) s mistrem bansuri Hariprasadem Chaurasiou a dalšími indickými i americkými hudebníky.
Série Jazz Meets World pokračuje mnoha dalšími koncerty v říjnu i listopadu (hotov už je také program tradičního festivalu jazzového piana), včetně Franca Ambrosettiho s triem Emila Viklického, tentokrát U staré paní (20.10.). Ke konci října, konkrétně 25. a 26., je třeba připomenout Uri Caine Ensemble s Goldbergovskými variacemi v kostele sv. Anny v rámci Strun podzimu a druhou letošní návštěvu britského barytonsaxofonisty, cestovatele a improvizátora George Haslama: koncerty jeho volného sdružení FreeTime (v němž samořejmě nebudou chybět známé tváře:) se tentokrát odehrají v prostoru NOD (29.10.) a v komorní Ryběnaruby (31.10.).
A samozřejmě taky začíná AghaRTA Prague Jazz Festival a to miláčkem svého publika Hiramem Bullockem (11.října).

Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Jazz-na-Hrade-i-v-Lucerne~18~zari~2004/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.