Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníJana Koubková vzdala hold Ježkovu Bugatti stepu. A rovnou s videoklipem

15.10.2020 | Autor: Vladimír Švanda | sekce: novinky
„Covid necovid, bez hudby a kultury vůbec - se žít nedá!“ tvrdí „nejen jazzová“ zpěvačka Jana Koubková. A podle tohoto hesla uvedla na světlo světa nový singl: Bugatti step Jaroslava Ježka, k němuž napsala vlastní text. Spolu se singlem vznikl také originální animovaný videoklip výtvarníka Luďka Bárty.

Nápad z šuplíku
„Ve své archivní domácnosti jsem narazila na svůj text někdy z 80.let  kdy jsem Bugatti step chtěla natočit jen ze svých hlasů, ale tehdejší režim to nepřipustil. Doba se naštěstí změnila a navíc funguje rap - rytmizovaná mluva - který se pro Bugatti step maximálně hodí,“ popisuje Jana Koubková.

Bugatti step, který se dodnes řadí mezi nejoblíbenější a nejhranější skladby Jaroslava Ježka, s Koubkovou natočili dlouholetí spoluhráči z jejího Quartetu: Ondřej Kabrna (piano), Vít Švec (kontrabas) a Jan Červenka  (bicí). Sestavu tentokrát premiérově rozšířily housle Aloise Zatloukala, který do atmosféry skladby perfektně zapadl.

Respekt k atmosféře i reáliím
Jaroslav Ježek se nechal inspirovat vozem značky Bugatti, který vyhrál závod na Masarykově okruhu v Brně v roce 1931 – a tuto inspiraci plně přiznává jak zpěvaččin text, tak především videoklip Luďka Bárty, o jehož rozpohybování se postaral Ondřej Pecha. Jak hudební, tak výtvarné pojetí se snaží výrazně ctít atmosféru doby.

„Dopředu jsem věděl, že to nebude jednoduché, ale dozajista zábavné – není to ostatně první videoklip, který jsem s Janou Koubkovou dělal. Dost jsem si užil dohledávání reálií - třeba tehdejší plakáty nebo jména obcí na trase Masarykova okruhu a samozřejmě barvu Chironova vozu. A pak přizpůsobování skutečnosti potřebám scénáře, třeba vytvoření novin Večerní Brno,“ popisuje výtvarník Luděk Bárta, který Koubkové ilustroval také dvě knihy.

V plánu je nové CD
Navzdory koronavirové pandemii se podle zpěvačky bez hudby (a kultury vůbec) žít nedá, a tak už teď plánuje novou desku.  „Myslím si na jedno až taneční CD, kde bude hodně perkusí, kde bych chtěla coby hosta na balafon Aly Keitu, se kterým jsem zpívala na Pobřeží slonoviny a který teď žije v Berlíně. A už teď pracuji na své další knížce Koubkokvoky II,“ uzavírá Jana Koubková.

Nový singl je dostupný v e-shopu vydavatelství Supraphon zde: https://www.supraphonline.cz/album/588671-bugatti-step

Videoklip lze přehrát zde:
https://www.youtube.com/watch?v=1vTGqR7bBDQ
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Jana-Koubkova-vzdala-hold-Jezkovu-Bugatti-stepu-A-rovnou-s-videoklipem~15~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.