Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníFruFru oslaví první pětiletku

8.9.2005 | Autor: Miloš Latislav | sekce: novinky
Rytmická úderka FruFru z Třebíče slaví 5 let. Dnes začíná v Ústí nad Labem narozeninové turné, které vyvrcholí koncertem s mnoha hosty 5.října v pražském Paláci Akropolis. Na podzim by pak čtveřici mělo vyjít druhé album na značce Black Point, ukázky z něj můžete už teď najít na webu kapely.
FruFru (původně pod názvem Fru Fru Serious) založil v Třebíči v září 2000 Václav Bartoš, zpěvák někdejší kapely Pluto Pavla Fajta, coby příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích. Původně až čtvery bicí včetně steel drumu, na který hraje sám zpěvák, se v současné sestavě redukovaly na jednu bicí soupravu, samply, octopad a zmíněný steel drum, nicméně při narozeninovém večírku v Akropoli se na pódiu objeví i FruFru ex-bubeníci Nelid, Lulek Konečný a Pospec. Dalšími hosty budou skladatel a zakládající člen kapely (dnes soudce) Honza Coufal, jazzový trumpetista František Kučera (ex-Čikori a Iva Bittová, hostoval i na albovém debutu FruFru Hmotný svět z roku 2003) a všestranný bubeník Miloš Dvořáček (hrál také s Bittovou, dnes mimo jiné VRRRM s Vencou Václavkem, NUO neboli Nuselský umělecký orchestr a řada jiných jazzových formací). Tím ovšem výčet hostů nekončí, v záloze jsou prý další překvapení...
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/FruFru-oslavi-prvni-petiletku~08~zari~2005/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.