Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníCo Čech to muzikant: v italské Cremoně se představí 5 českých výrobců hudebních nástrojů.

24.9.2018 | Autor: PR | sekce: novinky
Cremona je městečko v severní Itálii, které se proslavilo hlavně tím, že zde byly v 16. století vyrobeny první housle slavným Antoniem Stradivarim. Cremona je dodnes místem s hudební tradicí. Od roku 2002 se v Cremoně každoročně pořádá veletrh s hudebními nástroji, který je momentálně největší a nejdůležitější akcí v oboru a to především díky vysoké kvalitě vystavovaných nástrojů.

Veletrh je klasicky rozdělený do čtyř hlavních produktových kategorií: strunné nástroje, piana, klasické akustické kytary a dechové nástroje. Od letošního roku však navíc přibyla i kategorie harmoniky. Tento nástroj má v Itálii dlouhou tradici. Své místo zde mají i ostatní hudební nástroje, příslušenství a materiály pro výrobu hudebních nástrojů. Každoročně se na této světově známé akci setkávají výrobci, distributoři, hudební vydavatelé a prodejci s nejkvalifikovanějšími klienty a profesionálními i amatérskými hudebníky z celého světa.

V loňském roce se veletrhu zúčastnilo přes 300 vystavovatelů z 30 zemí světa a navštívilo ho více než 17 000 návštěvníků.
Kancelář CzechTrade Itálie v tomto roce pořádá společnou účast pro pět českých výrobců hudebních nástrojů a příslušenství. Konkrétně se jedná o firmy Ika Hard Cases – Jiří Bednář; Janicek PICKS s.r.o.; Petrof, spol. s.r.o.; Strunal Schönbach s.r.o. a Šiba Plus s.r.o. Každá z těchto firem představí své produkty. Kancelář CzechTrade se snaží aktivně zviditelnit českou účast a úzce v tomto směru spolupracuje s veletržní správou na aktivní propagaci českých vystavovatelů, kdy budou publikovány informace o účastnících expozice na webu, sociálních sítích a v newsletteru, který je zasílán 80 tisícům zainteresovaných odběratelů.

V předvečer této akce bude také pořádat Velvyslanectví České republiky v Římě, CzechTrade Itálie a veletržní správa veletrhu Cremona Musica koncert v Auditoriu Giovanni Arvedi, na kterém budou představeny tři české hudební nástroje a to: piano od firmy Petrof a housle a kytara od firmy Strunal Schönbach. Na tyto nástroje zahrají světově proslulí hudebníci Alvaro Siviero (piano), Marat Bisengaliev (housle) a Edoardo Catemario (klasická kytara). Po skončení koncertu bude následovat koktejl jako vhodná networkingová příležitost pro seznámení se s hosty z řad vystavovatelů, zástupců tisku či místních autorit.  

Kancelář CzechTrade Itálie vidí v tomto odvětví velký potenciál pro české výrobce hudebních nástrojů a příslušenství, jelikož se domnívá, že čeští výrobci nabízí vysoce kvalitní produkty a mají tedy šanci uspět na náročném italském trhu, ale zároveň se díky mezinárodní účasti propagovat i v dalších zemích. Z těchto důvodů by kancelář CzechTrade Itálie ráda pořádala společnou účast na veletrhu i v příštím roce. Pro více informací o akci se můžete obrátit na adresu
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/CO-CECH-TO-MUZIKANT-V-ITALSKE-CREMONE-SE-PREDSTAVI-5-CESKYCH-VYROBCU-HUDEBNICH-NASTROJU~24~zari~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.