Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

ostatníBásnické dílo Ivana Martina „Magora“ Jirouse je k dispozici v rámci platformy E-knihovna Městské knihovny v Praze

19.11.2018 | Autor: Dan Sywala | sekce: novinky
Legendární český básník, člen The Plastic People of the Universe a vůdčí duch českého undergroundu za sebou zanechal rozsáhlé dílo, které nyní nově nabízí Městská knihovna v Praze. V rámci nového projektu E-knihovna nabízí ke stažení desítky titulů z Jirousovy básnické tvorby a část zcela zdarma.


V první řadě jsou k dispozici Magorovy labutí písně, za které obdržel cenu Toma Stopparda. Mezi další hodnotné tituly držitele ceny Jaroslava Seiferta za celoživotní básnické dílo patří i Jirousova prvotina Magorův ranní zpěv, což je sbírka vydaná v samizdatu v roce 1975, kterou tvoří především stručné básnické miniatury. Z dalších titulů vyniká i Magorova krabička, Mládí nevykouřené a Magorova mystická růže. Nechybí však ani Magorovo borágo z roku 1981, v níž se autor přímočaře a nesmlouvavě vyrovnává s totalitním režimem.


Pro fanoušky The Plastic People of the Universe je k dispozici titul Pravdivý příběh Plastic People, který mapuje historii kapely a sleduje ji od úplných začátků až po první rozpad. Vše je obohaceno o černobílé fotografie v textu.


Jirousovo dílo zahrnuje i tituly pro nejmenší. Odvážnější rodiče a ještě statečnější potomky potěší fantastické, až hrůzostrašné básně pod názvem Magor dětem, které jsou proloženy čtyřmi prozaickými pohádkami.

Více na stránkách Městské knihovny v Praze v sekci E-knihovna.
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/novinky/Basnicke-dilo-Ivana-Martina-Magora-Jirouse-je-k-dispozici-v-ramci-platformy-Eknihovna-Mestske-knihovny-v-Praze~19~listopad~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.