muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníWatcha Clan: Nová deska Radio Babel a koncert v Praze 1. dubna 2011

28.3.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Watcha Clan

Watcha Clan

Skupina Watcha Clan z jihofrancouzského Marseille je už přes deset let symbolem inovativního zpracování středozemních rytmů a předním představitelem světové world music. Nové album skupiny nazvané Radio Babel právě vychází na prestižní značce Piranha Records. V rámci evropského turné vystoupí Watcha Clan v pátek 1. dubna 2011 v Retro Music Hall v Praze.

“Chceme, aby nám co nejvíce lidí rozumnělo,” říká charismatická zpěvačka Sista K. “Zpěv v různých jazycích je prvním krokem v procesu kulturní integrace, naše poselství netkví jen v hudbě, ale také ve slovech. Hudba má schopnost přestupovat jakékoli hranice.“

Kromě zpěvačky Sista K tvoří mezinárodní sestavu skupiny Watcha Clan ještě producent a klávesista Suprem Clem, basista Matt Labesse a zpěvák a kytarista Nassim Kouti. Na rozdíl od mnoha elektronikou ovlivněných kapel je na první poslech patrné, že členové Watcha Clan mistrně ovládají své nástroje. Samplery a elektronika používané na deskách Watcha Clan neslouží jako podpůrné berličky pro zamaskování vlastní neschopnosti, ale pro zdůraznění hypnotických rytmů tolik známých ze živých koncertů skupiny. Na nové desce Radio Babel se navíc elektronika poněkud upozadila a uvolnila místo vyzrálému melodickému písničkářství.

Zvuk skupiny Watcha Clan se vždycky vyznačoval spirituálním eklekticismem – obsahuje v sobě kousek afrického Gnawa trance, drum and bass, hip-hop, balkánské rytmy, sefardský folk, to vše podkreslené výraznými basovými figurami a vokálem zpěvačky Sista K jako jasným poznávacím znamením.

Samotná zpěvačka říká: "Předchozí album Diaspora Hi-Fi vycházelo především z mé osobní historie, z mých kořenů. Teď je mým hlavním tématem obraz zdi, jak v konkrétním, tak i abstraktním slova smyslu.“ Nová deska Radio Babel se zabývá především bořením všech možných hranic. První video z desky We Are One je jakýmsi minidokumentem z mexicko-americké hranice a obsahuje i promluvy mexických přistěhovalců a místních farmářů.

Bez ohledu na to, jakými zvukovými cestami se tito moderní nomádi zrovna prodírají, jedním si posluchači mohou být jisti: Watcha Clan svojí hudbou hledají a zdůrazňují podobnosti mezi různými kulturami místo toho, aby si stěžovali na rozdíly mezi nimi. Pokud chcete zaslechnout zvuk jednoho světa spojeného prostřednictvím hudby, poslechněte si Radio Babel.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Watcha-Clan-Nova-deska-Radio-Babel-a-koncert-v-Praze-1-dubna-2011~28~brezen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.