muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníVystoupení Vítkova kvarteta zakončilo šestý ročník Skutečné ligy

23.12.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Segment

Segment

foto: NSEF

Finálovým večerem v Hard Rock Cafe Praha se završil 11. prosince již šestý ročník hudební soutěže ve stylu rock a pop Skutečná liga. Definitivní tečkou bylo vystoupení legendárních Vítkáčů, kteří zahráli jako hosté na úplný závěr. Před nimi se předvedlo pět finalistů, z nichž si palmu vítězů odnesla mladá metalová skupina Segment.

"Letos se castingu zúčastnilo celkem přes sto sedmdesát skupin nejrůznějšího zaměření, od rocku a heavy metalu až po punkovou a alternativní hudbu. Naše soutěž postupně získává mezinárodní přesah, protože se přihlásily i skupiny ze Slovenska. A ne ledajaké, ve finálové pětce byly hned dvě slovenské kapely," uvedl Lukáš Fousek z N.S.E.F. Production, která soutěž organizuje. Pro tento rok to bylo spolu se STARLIFE olympijského vítěze Roberta Změlíka a s podporou hlavního města Prahy.

Již od 1. června na základě živých vystoupení v Music City, které je dalším významným partnerem Skutečné ligy, odborná porota vybírala z přihlášených skupin ty nejlepší, které postoupily do užšího výběru. Zároveň vzniklo z každého vystoupení video, které si mohli zájemci pustit na internetových stránkách a případně svým hlasování posunout skupinu do vyšších kol v diváckém hlasování. Po výběrových kolech se nejprve nejlepších dvanáct kapel utkalo na dvou semifinalových koncertech v Hard Rock Cafe o účast ve finále, kam postoupily z každého večera dvě nejlepší. Pátou finálovou kapelu pak doplnili svým hlasováním diváci.

Třiadvacetičlenná porota, ve které zasedli muzikanti, publicisté a další odborníci z hudební branže, a to nejen z tuzemska, ale i ze zahraničí, měla nelehkou úlohu, protože do finále se dostali skutečně ti nejlepší. Nakonec těsně zvítězila mladá metalová kapela Segment před slovenskou rockovou partičkou Sexit. Třetí skončil liberecký Exil 51, který zaujal alternativním popem a exelentními muzikantskými výkony. Punkoví Koblížci na čtvrtém místě jsou ze Šumperku a za poslední dva roky předvedli výrazný posun dopředu. Koneckonců účast ve finále při věkovém průměru muzikantů šestnáct a půl roku leccos napovídá. Zajímavá hudba Reverz Park s propracovanou souhrou dvou kytar vynesla tuto další slovenskou kapelu na páté místo.

Finalisté dostali zajímavé ceny, vítězové například týdenní pobyt na katamaranu v Chorvatsku, podělili se celkem o 85 nahrávacích hodin v renomovaných studiích, získali mikrofony, externí zvukové karty a další vybavení, prezentaci a účast na prestižních hudebních festivalech od časopisu Rock&Pop, který je rovněž partnerem soutěže, služby kryoterapie za celkem 80 000 korun a oblečení za 30 000 korun. Čeká je i vydání cédéčka. Tím nejdůležitějším je pro muzikanty ale navázání kontaktů, noví fanoušci, odborné názory, zkušenosti a hraní na živo před velkým počtem diváků.

"Nyní již připravujeme sedmý ročník Skutečné ligy, sledujte náš web nebo se podívejte na Facebook," upozornil Michal Stanislav z N.S.E.F. Production, který je v nadsázce označován jako nevýkonný ředitel. Ostatně posuďte sami: "Uplynulých šest ročníků pro nás znamenalo více než devětsetpadesát kapel, víc jak tisíc čtyřista čtyřicet živých vystoupení, rozdali jsme ceny za víc než dva a půl milionu korun a přivítali v porotě desítky porotců, mimo jiné například Radima Hladíka, Ladislava Jakla, Petra Korála, Vladimíra Zatloukala a další, ze zahraničí třeba Jona Luesnika," shrnul závěrem Michal Stanislav.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Vystoupeni-Vitkova-kvarteta-zakoncilo-sesty-rocnik-Skutecne-ligy~23~prosinec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.