muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníV pořadu Radio 1 On Stage se představí Massive Attack

28.2.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Massive Attack

Massive Attack

V úterý 1. března ve 22:00 v pořadu Radio 1 On Stage odvysíláme exkluzivní záznam koncertu Massive Attack, který skupina odehrála loni v pražské Tesla Areně. Britská kapela na něm představila své aktuální album Heligoland. Massive Attack jsou pro Radio 1 jednou ze zásadních kapel - její desky se zde hrají od začátku vysílání a skupina také s každým novým albem boduje v Hitparádě Radia 1.

Massive Attack, kteří vznikli v 80. letech 20. století v Bristolu, patří k nejvlivnějším kapelám své generace. Svým temným, hypnotickým stylem na pomezí elektronické hudby, hip hopových rytmů, jazzu, soulových melodií, dubových linek a použitím samplů vytvořili cestu pro významný směr taneční hudby 90. let. Inspirovaly se jimi formace jako Portishead, Sneaker Pimps, Morcheeba, UNKLE či hudebník Tricky.

První singl Daydreaming vydali Massive Attack v roce 1990, o rok později se přihlásili s prvním LP Blue Lines. V roce 1994 po třech letech mlčení se kapela objevila s albem Protection, kde opět hostovala řada hudebníků či zpěváků, mezi jinými například Tricky. V roce 1998 po vydání remixů a spolupráci například s Madonnou Massive Attack přichází s deskou Mezzanine, kde se objevili například jako hosté reggae zpěvák Horace Andy či zpěvačka Cocteau Twins Elizabeth Fraser či Sara Jay. Mezzanine se stal kultem s úspěšnými singly jako Teardrop či Inertia Creeps. V roce 2003 vydala formace své čtvrté album 100th Window, kde spolupracovala například se Sinéad O´Connor.

Deska Heligoland z loňského roku, kterou kapela přijela představit do Prahy, potvrdila kultovní postavení Massive Attack. Na albu hostují například Horace Andy, Tunde Adebimpe z TV on the Radio, Guy Garvey z Elbow, Damon Albarn či Martina Topley-Bird. Název je složeninou slov „Hell“, „Ego“ a „Land“.

ZÁZNAM KONCERTU MASSIVE ATTACK RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 1. BŘEZNA 2011 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
15.3.2011 – PRAGO UNION (koncert z 16.11.2010, Lucerna Music Bar – Praha)
29.3.2011 – HANNE HUKKELBERG (koncert z 16.9.2010, Palác Akropolis, Praha)
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/V-poradu-Radio-1-On-Stage-se-predstavi-Massive-Attack~28~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.