muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníV červenci do Prahy opět zavítá bluesový král B. B. King

28.1.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

B.B. King

B.B. King

foto: bbking.com

„Nikdy neříkej, nikdy“. Tak měl odpovědět na tiskové konferenci v Sao Paulu v závěru rozlučkového turné v roce 2006 na otázku, zda to skutečně bylo jeho poslední turné. K radosti statisíců jeho příznivců po celém světě – nebylo a 12.července nás opět poctí svojí návštěvou. Dámy a pánové, přivítejte pana B.B.Kinga!

Přestože letos oslaví úctyhodných 86 let, jakoby na něj čas neměl žádný vliv. Každý rok odehraje na neuvěřitelných 250! koncertů, jen v tuto chvíli čítá jeho harmonogram na sedmadvacet zastávek – Spojenými státy počínaje, přes Austrálii a Evropou konče.

Riley B.King, celému světu známý jako B.B.King, se narodil 16.září 1925 v Itta Bena v Mississippi. Je považován za nejlepšího bluesového kytaristu všech dob, hudebníka, který definoval rhythm & blues a přiblížil jej posluchačům na obou stranách Atlantiku. Už v roce 1969 však díky crossoverovému hitu The Thrill Is Gone (coververzi písně Roye Hawkinse) a následném hostování na American Tour skupiny The Rolling Stones pronikl i k mainstreamovému publiku. Mladší generace jej pak mohou znát i zásluhou společného singlu s U2 – When Love Comes To Town z jejich alba Rattle and Hum.

Je mnohonásobným držitelem Grammy a autorem nespočtu hitů – namátkou Three O'Clock Blues (no.1, z roku 1951), You Don't Know Me (no.1, 1952), Please Love Me (no.2, 1953), You Upset Me Baby (no.2, 1954), Sweet Sixteen, Part I (no.2, 1960) nebo Don't Answer The Door, Part I (no.2, 1966).

V 80.letech byl uveden do Rock'n'rollové síně slávy a získal Grammy za „celoživotní přínos“. Byl mu udělen čestný doktorát nespočtem prestižních univerzit jakými jsou Yale, Berklee College of Music, Rhodes College of Memphis, University of Mississippi či Brown University. Jeho jméno nese pět klubů, které najdete v Memphisu, LA, New Yorku a Connectitutu.

Letošní pražský koncert této legendy, který se uskuteční 12.července v Kongresovém centru Praha, pořádá agentura Punx Not Dead (jinak také organizátoři Prague City Festivalu a vystoupení One Republic).

Vstupenky od 790,- Kč budou od dnešního dne k zakoupení v distribuční síti Ticketpro
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/V-cervenci-do-Prahy-opet-zavita-bluesovy-kral-B-B-King~28~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.