muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníV bývalých Holešovických jatkách se objeví opět dočasný klub Blink Excelent

3.4.2014 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Pop-up klub Blink Excelent

Od 8. do 12. dubna 2014 se v 130 let staré hale bývalých jatek v Holešovické tržnici otevře dočasný neboli pop-up klub Blink Excelent. Unikátní projekt, který navazuje na podobné akce v New Yorku, Londýně nebo Berlíně nabídne spojení skvělé hudby, urban culture a jedinečné atmosféry místa. Klub se otevře doslova na “mžik oka” (blink) - na pouhých pět dní. Mezi hlavní tahouny patří nizozemští rappeři Dope D.O.D., slovenské kapely Para, Moja Reč a Sendreiovci nebo čeští držitelé Vinyly a Anděla Vložte Kočku.

“Pop-up klub Blink Excelent má už pátou edici. Jednou se podíval do brněnské fabriky Vlněna, počtvré se ukáže v Holešovické tržnici, jenom na chvíli, a pak zase půjdeme dál. Jsme takoví nomádi, co hledají díry v matrixu měst,” říká producent a promotér Jakub Vedral. Dírám v matrixu měst se bude věnovat i Urbex Night, která proběhne 10. 4. Na ní se představí členové komunity urbexerů (urbex - zkr. urban exploration), kteří napříč celým světem prozkoumávají podzemní tunely, opuštěné budovy, lezou na nedostavěné věže apod. “V Moskvě například objevili takto při průzkumu jednoho z tunelů metra tajnou mučící komnatu cara Petra Velikého,” uvádí jeden z organizátorů Adam Ondráček a dodává: “V rámci Urbex Night budou k vidění fotografie a videa z českých i zahraničních lokalit, přijedou i hosté z Německa. A premiérově uvedeme film Excelent Urbexers, který jsme natočili v kouzelném světě brněnské fabriky Vlněna.

Urbex Night 10. dubna doprovodí oblíbená Radio 1 Silent Party - šestice Djs po dvojicích na jedné scéně, každý návštěvník dostane dvoukanálová bezdrátová sluchátka, na kterých si může přepínat mezi jedním nebo druhým Djem. A podle toho i sluchátka svítí zeleně, nebo modře.

Očekávaným highlightem je koncert nizozemských hiphopových hvězd DOPE D.O.D.. Ti se proslavili hitem What Happenned a návratem ke kořenům hiphopu - bez pozlátka, slávy a celebrit, jenom k drsnému životu ulice a města. Doprovodí je český MC a DJ SMACK.

Za zmínku stojí rozhodně výjimečné hudební spojení tří slovenských formací, které zahájí 8. dubna: hiphopoví Moja Reč se dali dohromady s bigbeatovou legendou Para a východoslovenskou cikánskou kapelou Sendreiovci. Právě Sendreiovci stojí za hudebním doprovodem nedávného kasovního trháku Sherlock Holmes: Game of the Shadows, ve kterém Sherlock Holmes právě za pomoci cikánské kartářky zachrání celou Evropu před světovou válkou. Všichni tři společně natočili populární klip E Daj Nasvaľi a vůbec poprvé vystoupí v Česku na společném koncertě 8. dubna u příležitosti Mezinárodního dne Romů.

8. dubna bude navíc zahájena v pop-up klubu Blink Excelent kampaň „Nevidím to černobíle“, která nabízí lidem jasně vyjádřit jejich antirasistický a antixenofobní postoj jednoduchým gestem - barevným otiskem jejich palce. Tvářemi kampaně se stali členové Mojej Reči už i ve videu, které se stalo virálním na českém internetu a další podporovatelé se přidávají na www.nevidimtocernobile.cz.

Program pop-up klubu Blink Excelent zakončí jedinečné spojení kvalitních elektronických interpretů z Česka i ze zahraničí - u příležitosti židovského svátku Pesach vystoupí držitelé Vinyly a žánrového Anděla Vložte kočku, matador elektronické scény Floex, francouzští triphopoví Caterva a dvě formace z Izraele - Prince of Persia a Echo&Tito. Sestava pojmenovaná Excelent Beats tak nabídne opravdu kvalitní koncerty na ose od emo-electronicy po triphop.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/V-byvalych-Holesovickych-jatkach-se-objevi-opet-docasny-klub-Blink-Excelent~03~duben~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.