muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníUž příští týden vystoupí v Arše aktuální projekt Blixy Bargelda z Einstürzende Neubauten

8.4.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

ANBB

ANBB

16. dubna se v pražském Divadle Archa objeví frontman legendárních Einstürzende Neubauten Blixa Bargeld. Ve společnosti elektronického mága Carstena Nicolaie známého pod pseudonymem Alva Noto předve, že se jeho neopakovatelná poetika nemusí opírat o konstrukce z kovů a bohatě jí stačí méně hmatatelné jedničky a nuly. Svou českou premiéru si na festivalu Stimul odbyde společný projekt obou umělců, který má v názvu iniciály obou aktérů: ANBB.

Spojení obou tvůrců způsobilo minulý rok příjemný šok všem hudebním fanouškům a publicistům. Deska Mimikry od projektu ANBB sklidila zasloužené vavříny v podstatných alternativních hudebních žebříčcích. První pražská koncertní zastávka ANBB tak slibuje jednu z hudebních událostí sezóny: dva odtažití géniové alternativní hudby na jednom pódiu!

Německý tvůrce experimentální elektronické hudby a vydavatel Carsten Nicolai působí pod pseudonymem Alva Noto a v rámci hudební scény patří k nejvýraznějším představitelům exaktně pojaté, matematicky přesné elektroniky. Alva Noto není z těch tvůrců, kteří elektronickými zvuky přivolávají a imitují poetické duchy, místo toho s lékárnickou přesností odměřuje rytmy a pečlivě zkoumá frekvence svých sinusovek, skutečné „bezbarvé barvy“ elektronické hudby. Dlouhohrající album Mimikry se stalo jednou z nejdůležitějších hudebních událostí roku 2010. Duo na něm předvádí, že stoprocentně živá hudební řeč Blixy Bargelda a bezezbytku digitální vyjadřování Carstena Nicolaie dokáží koexistovat způsobem, který ani jednu z nich neupřednostňuje. Bargeld se ve zpěvu a textech dokáže odvázat stejně jako když má za sebou čtveřici členů Einstürzende Neubauten, Nicolai vytváří komplexní, energické rytmy, jimiž dokonale supluje zvuk kapely a přitom ani na krok neustupuje od úsporné strohosti, jíž přijal za vlastní. Album obsahuje kromě autorských čísel i jednu píseň legendárního písničkáře Harryho Nilssona, jeden tradicionál. Coby vokalistka na něm hostuje a obal zdobí jedna z nejslavnějších supermodelek šedesátých let, Veruschka, známá například z filmu Zvětšenina.

Setkání pod značkou ANBB není dalším z tisíce zanedbatelných projektů „každého s každým,“ ale zbrusu novou, životaschopnou kolaborací, která od samého počátku vykazuje jedinečný umělecký názor.

Ceny vstupenek: 490 Kč stání / 590 Kč sezení
Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Archa (Na Poříčí 26, Praha1, tel.: +420 221 716 333) nebo v sítích Ticketpro a Ticketportal (navýšeno o poplatky sítí).
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Uz-pristi-tyden-vystoupi-vArse-aktualni-projekt-Blixy-Bargelda-z-Einsturzende-Neubauten~08~duben~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.