muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníSymfo-metalová legenda Therion po dlouhé době opět v ČR a hned dvakrát

6.9.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Therion

Therion

5.11. 20:00 ZLÍN, Masters Of Rock Café
26.11. 20:00 PRAHA, KC Vltavská

Speciální hosté: LOCH VOSTOK (Swe), LEPROUS (Nor)

Příznivci symfonického metalu nejvyšší kvality budou slavit svátek! A to dvojnásobný. Báječní Švédi THERION přijíždí do ČR s novou deskou „Sitra Ahra“ a zvou hned na dva koncerty. První se koná 5.11. 2010 ve ZLÍNĚ v Masters Of Rock Café a podruhé 26.11.2010 v PRAZE v KC Vltavská. O tom, že to budou pamětihodná vystoupení, není pochyb.

Therion zaburácí na 44 koncertech po celém světě. Česká republika má to štěstí být jednou z 24 zemí, které byly do „Sithra Ahra Live 2010“ tour zařazeny.
Kapela Christiana Johnssona je na scéně již od roku 1987 (tehdy ještě pod výstižným názvem Blitzkrieg). Během své třiadvacetileté kariéry stihli ovlivnit hned dva metalové subžánry – death metal, na kterém začínali a symfonický metal, který hrají v současnosti. Bude vzrušující si poslechnout jejich starší i nové skladby v současném zvukovém hávu a vychutnat si tak s Therion pomyslnou cestu, kterou během své bohaté hudební kariéry ušli.

Therion si vždy uměli vybrat hosty. Na této koncertní šňůře je opět doprovodí kapely, které se řadí mezi významná jména na světové scéně progresivního metalu – Švédové LOCH VOSTOK a norští sousedé LEPROUS. Loch Vostok z Uppsaly fungují již devátým rokem a jejich třetí deska z minulého roku „Reveal No Secrets“ sklízí jedno vysoké ocenění za druhým. Norové Leprous se na scéně pohybují od stejného roku (2001). Tito stylově spříznění kolegové ze Švédska si mimo jiné zahráli s takovou ikonou progres metalu jako je Ihsahn (ex-EMPEROR, IHSAHN, PECCATUM).

Po nekonečně dlouhé (téměř dvouleté) pauze se tedy Therion vrací na světová koncertní pódia. Žádný fanoušek epické, symfonické a samozřejmě metalově úderné hudby by na této události neměl chybět. Therion 2x v ČR a to na těchto zastávkách a termínech: 5.11. 2010 ZLÍN, Masters Of Rock Café a 26.11., PRAHA, KC Vltavská.

Předprodej vstupenek byl zahájen!
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Symfometalova-legenda-Therion-po-dlouhe-dobe-opet-v-CR-a-hned-dvakrat~06~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.