přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPředpověď pro Čechy a Moravu na příští dva týdny: na náměstích bude jazzově

12.7.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Bohemia Jazz Fest 2010

Bohemia Jazz Fest 2010

Společně s vlnou veder se na území České republiky žene také příliv osvěžující jazzové hudby té nejvyšší kvality. Výskyt zvýšené koncentrace pohody očekávejte od 13. do 25. července v Praze, Domažlicích, Plzni, Táboře, Brně, Prachaticích a Českých Budějovicích, kde bude probíhat pátý ročník prestižního Mezinárodního hudebního festivalu Bohemia Jazz Fest.

Bohemia Jazz Fest představí přední jazzové hráče z celkem 12 zemí. Festival tradičně startuje na Staroměstském náměstí v Praze dvěma dny. V úterý 13. a ve středu 14. července Prahu oslní superhvězda – basista Stanley Clark, který vystoupí s úchvatnou japonskou klavíristkou Hiromi. Ani tu není třeba příliš představovat. Kouzlo jejich společného vystoupení si přijďte vychutnat na „Staromák“ hned první večer. Předcházet bude směs amerických, skandinávských a českých hudebníků. Druhý festivalový večer roztančí možná i sochu Jana Husa jazzově flamencová skupina Albero & Carmona Quintet ze španělské Barcelony.

Z hlavního města se festival přesune na jihozápad, aby ve čtvrtek 15. července trochu nadzvedl poklidnou atmosféru Pošumaví svými koncerty na náměstí v Domažlicích, kde domácí Luboš Andršt završí večer jazzu z Německa, Dánska, Norska a Nizozemí.

Směs hudby kontinentální Evropy pak bude následující večer, v pátek 16.7., v Plzni korunovat úžasná polská vokalistka Anna Maria Jopek. V sobotu 17. července dobude Bohemia Jazz Fest Žižkovo náměstí v Táboře. Italští Blues Family s kytaristou Francem Toro Trisciuzzim tu uzavřou opět pečlivě namíchaný mix evropského jazzu.

Brno bude jazzovou horečkou BJF letos zasaženo poprvé. Jelikož jde o nováčka, organizátoři si pro jihomoravskou metropoli přichystali hned na úvod „pecku“: ve čtvrtek 22.7. Brno zažije sršní nálet proslulé skupiny The Yellowjackets, která pomohla Bohemia JazzFestu skvěle odstartovat v roce 2006.

V pátek 23. července přijdou na řadu Prachatice; na Velkém náměstí vystřídají jinak hustě zaparkovaná auta kapely ze Slovenska a Švédska, Rudy Linka, Dan Fabricatore a lucemburští Ernie Hammes Group.

Letošní pátý ročník tradičně zakončí v Českých Budějovicích, kde se odehrají hned dva večery vynikajícího jazzu. Nestárnoucí Larry Carlton se 24. července podělí o pódium s kapelami z Čech, Slovenska a Švédska. Další večer po vystoupeních Paul Zauner Dua a vítěze české Jazz Prix Emperor Penguin bude hrát laureát Ceny Grammy trumpetista Roy Hargrove se svým kvintetem. Roy Hargrove je tím, kdo si z Budějovic odveze cenu Bohemia ČEZ JazzFest Award 2010.

„Léto vždycky nabízí bezpočet festivalů. Nevíte, který z nich si vybrat? Poradím vám! V tomhle vedru je nejlepší zajít na náměstí, dát si pivko a počkat, který z festivalů přijede právě k vám do města. A který, že to bude? No přece Bohemia Jazz Fest! A navíc ušetříte za cestu a za vstupné!!“, dodává s úsměvem Rudy Linka, prezident a hlavní organizátor festivalu.


PROGRAM BOHEMIA JAZZ FEST 2010:

13/7 Praha
Pražský Big Band Milana Svobody /CZ/
Blue Brass featuring Paul Zauner /A/
Vyhlášení výsledku soutěže OSA o nejlepší jazzovou skladbu 2010
Stanley Clarke Trio featuring Hiromi /USA, JAP/

14/7 Praha
Lars Fiil /DK/
Simin Tander Quartet /NL/
Håkon Kornstad /NOR/
Marina Albero & Alba Carmona Quintet/ESP/

15/7 Domažlice
Johannes Enders Trio /D/
Lars Fiil /DK/
Håkon Kornstad /NOR/
Simin Tander Quartet /NL/
Luboš Andršt Group /CZ/

16/7 Plzeň
Lars Fiil /DK/
Johannes Enders Trio /D/
Håkon Kornstad /NOR/
Anna Maria Jopek /PL/

17/7 Tábor
Johannes Enders Trio /D/
Lars Fiil /DK/
Håkon Kornstad /NOR/
Simin Tander Quartet /NL/
The Blues Family featuring Franco Toro Trisciuzzi /IT/

22/7 Brno
Svatopluk Košvanec /CZ/
Luboš Šrámek and the East European Artsemble /SK/
Samuel Hällkvist /SWE/
Yellow Jackets /USA/

23/7 Prachatice
Luboš Šrámek and the East European Artsemble /SK/
Samuel Hällkvist /SWE/
Rudy Linka & Dan Fabricatore /USA/
Ernie Hammes Group /LUX/

24/7 České Budějovice
Luboš Šrámek and the East European Artsemble /SK/
Samuel Hällkvist /SWE/
Svatopluk Košvanec /CZ/
Larry Carlton Trio /USA/

25/7 České Budějovice
Paul Zauner Duo /A/
Emperor Penguin /CZ/ - vítěz Jazz Prix
Vyhlášení držitele ceny BJF ČEZ Award 2010
Roy Hargrove Quintet /USA/

Všechny koncerty začínají v 17.00 hodin. Změna programu a účinkujících vyhrazena.
Pořizovat zvukové či obrazové záznamy je bez předchozího svolení pořadatele na všech koncertech zakázáno.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Predpoved-pro-Cechy-a-Moravu-na-pristi-dva-tydny-na-namestich-bude-jazzove~12~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;
www odkazy
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.