muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPavel Bobek právě vydává album svého srdce i na vinylu

7.2.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Pavel Bobek

Pavel Bobek

foto: Universal

Album „Víc nehledám“, natočené loni v proslulém americkém studiu Quad v Nashvillu jako pocta písním Johnnyho Cashe, nyní vychází na základě přání fanoušků, velkému úspěchu normální edice (10 tisíc prodaných kusů a měsíc č.1 v české prodejní hitparádě) i skutečné kvalitě,   v limitované klasické vinylové podobě, tedy díky analogovému masteringu v ještě autentičtější atmosféře než na CD.
 
Album nahrávali v legendárním nashvillském studiu Quad přední američtí muzikanti, kteří kromě Johnnyho Cashe spolupracovali nebo spolupracují s hudebními veličinami jakou jsou Sting, Norah Jones, Mark Knopfler, Bob Dylan, Alison Krauss nebo Garth Brooks. Producent alba Luboš Malina z Druhé trávy nakonec k nahrávání pozval i známé české bluegrassové a country muzikanty. Mezi nimi kromě svých spoluhráčů z Druhé trávy i Míšu Leichta z Copu, Wabiho Daňka nebo Pavlínu Jíšovou s kapelou.
 
„Nahrávat toto album, bylo pro mne stejně neobyčejné a úchvatné, jako osobní setkání s Johnnym Cashem v roce 1978. A tak když mne na této desce doprovázejí kromě mých českých přátel nejlepší studioví hudebnící z Nashvillu, někteří z nich dokonce spoluhráči Johnnyho Cashe, nevím, jestli na to stačí slovo neobyčejné. Musím alespoň vyjádřit své nejhlubší díky. A víru, že jsem nezklamal. Víc nehledám,“ říká Pavel Bobek a naráží přitom na to, že toto album je zřejmě jeho posledním.
 
„Už delší dobu jsem si pohrával s myšlenkou nahrát něco v Nashvillu s americkými muzikanty a deska Cashových písniček v podání Pavla Bobka byla jedinečnou příležitostí tento nápad zrealizovat,“ popisuje producent alba Luboš Malina. Fantastický zážitek umocnilo i to, že Bobek s Malinou a Robertem Křesťane, písničky natáčeli ve stejném studiu, kde nahrával i Cash. „Natáčeli jsme tam navíc s Cashovým basistou, který ho 10 let doprovázel, používali jsme bicí, které hrály v Cahově kapele, byli na obědě v Johnnyho oblíbené jídelně. Prostě lépe bych si to nevymyslel,” popisuje Malina a dodává, že některé nástroje pak muzikanti dotočili u nás. „V Nashvillu nahrávku smíchal Steve Walsh a výsledkem je country jako řemen, pocta písním, které zpíval Johnny Cash, ale pro mě také pocta zpěváku Pavlu Bobkovi,” říká producent.
 
Striktně limitovaná vinylová edice alba Pavla Bobka „Víc nehledám“ vychází 14. února u labelu Universal Music!
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Pavel-Bobek-prave-vydava-album-sveho-srdce-i-na-vinylu~07~unor~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.