muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníNirvana nachystala oslavnou reedici legendárního alba Nevermind

15.9.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Nirvana

Nirvana

foto: Universal

Přesně 24. září roku 1991 vydala legendární kapela Nirvana své nejslavnější album “Nevermind“. Dvacetileté výročí v žádném případě nelze opomenout, ba naopak je třeba nabídnout něco speciálního! Tím rozhodně bude reedice této fantastické desky, která bude navíc doplněna obrovským množstvím raritního bonusového materiálu.

Téměř přesně na den, tedy v pondělí 26. září vyjde album “Nevermind“ ve výroční reedici, a to hned v několika formátech. Komu postačí jednodisková verze remasteru, dočká se stejného obsahu, jako před dvaceti lety. K dispozici bude i dvoudisková deluxe verze, která bude navíc obsahovat i b-strany singlů vážících se k této desce, dále demo nahrávky, živé skladby nebo několik zvukových záznamů ze zkoušek kapely. Stejný obsah bude mít i verze, která vyjde na čtyřech 180gramových vinylech.

Nejrozsáhlejší a samozřejmě asi nejočekávanější je super deluxe edice, která čítá čtyři CD a jedno DVD. První dva disky jsou identické s výše popsanou dvoudiskovou verzí, třetí CD bude obsahovat demo nahrávky, ze kterých Nirvana následně vytvořila písně pro své nejslavnější album. Fanoušci tak mají poprvé možnost slyšet zrod hitů “Smells Like Teen Spirit“, “Come As You Are“ nebo “On A Plain“ a hlavně to, co natáčení písní předcházelo. Dále tento bonusový disk přináší i tzv. “Devonshire Mixes“, což jsou původní mixy alba "Nevermind" od producenta desky Butche Viga, které jsou po zvukové stránce odlišné od těch, které se následně dostaly na komerční vydání alba. Aby toho fanoušci za své peníze nedostali málo, doplní komplet audio záznamu koncertu ze seattleského Paramount Theatre z roku 1991.

Ten bude v super deluxe edici zastoupen i ve vizuální podobě na DVD a navrch nosič přinese ještě i všechny čtyři videoklipy, které Nirvana k singlům desky “Nevermind“ natočila. Jmenovitě jde o klipy k písním “Smells Like Teen Spirit“, “Come As You Are“, “Lithium“ a “In Bloom“. Celý tento jedinečný komplet, kterého bude vyrobeno pouhých 40 000 kusů (10 000 pro Severní Ameriku, 30 000 pro zbytek světa), doplní i jedinečná devadesátistránková kniha plná doposud nezveřejněných fotografií, dokumentů a dalších vizuálních artefaktů…

Nirvana slaví výročí vydání desky “Nevermind“ nabušenou reedicí! Nenechte si ujít jeden z několika remasterovaných formátů této kultovní desky, který Universal Music vydá již 26. září!
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Nirvana-nachystala-oslavnou-reedici-legendarniho-alba-Nevermind~15~zari~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.