muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníMuž na měsíci - Paul Wallfisch of Botanica

28.7.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy
Pamatujete si jarní koncert Botaniky v malostranském A Studiu Rubín? Nebyl to koncert, byl to fantastickej večírek až do rána s živou muzikou v parádním baru se skvělou atmosférou. Kapele to prostředí skvěle sedlo a jediná sklenička nezůstala suchá. Na přelomu července a srpna se na prodloužený víkend vrátí frontman Botaniky Paul Wallfisch, aby tentokrát sólo usedl k piánu a předvedl svou vlastní tvorbu (a pár písniček svojí domovské kapely vlastně taky). Klubové koncerty (Muzejka v Brně a Beseda v Praze) budou volně pojaty jako release party časáku Full Moon (do kterého Paul také přispívá) takže tam budou drinky a čtení zadara.

Ansámbl Botanica i sólová tvorba jejího frontmana Paula je jeden z výsledků žánrových kolizí ve žhavém newyorském hudebním podnebí, podobně jako prozatím věhlasnější spolky Gogol Bordello, Balkan Beat Box nebo Firewater. Hudba Botaniky možná není tak přímočará jako produkce zmíněných spolků, ale zato daleko elegantnější, rozmanitější a možná ve výsledku i razantnější. Stejně jako barevná atmosféra New Yorku čiší z produkce skupiny fluidum Berlína, jeho dekadence, rozmary a smyslnost. Ostatně hned dvě alba nahrávala skupina právě zde.

Na albech Botaniky se naprosto eklekticky snoubí rock, blues, klezmer nebo šanson, její leader Paul Wallfisch je skutečným entertainer v pravém smyslu tohoto slova. Zpěvák, bavič, poděs, destrukční pianista, satir a ďábelský symbol v jednom. Divoké taneční kousky střídají zadumaná blues, balkánskou diskotéku zase berlínský bar se štiplavě ranní atmosférou.

Paul Wallfisch v létě v Česku:

pátek 30. července @ LFŠ, Uherské Hradiště
sobota 31. července @ Muzejka, Brno
neděle 1. srpna SECRET SHOW!
pondělí 2. srpna @ Malostranská beseda, Praha
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Muz-na-mesici-Paul-Wallfisch-of-Botanica~28~cervenec~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.