přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníKreativní spolupráce Absolut Inspiration: The Ecstasy of Saint Theresa a Denisa Nová

17.9.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Absolut Inspiration - The Ecstasy of Saint Theresa

Absolut Inspiration - The Ecstasy of Saint Theresa

foto: Absolut

Projekt Absolut Inspiration odstartoval. Představí sérii exkluzivních vystoupení skupiny The Escasy Of Saint Theresa, Kateřina Winterová oblékne „šaty ze světla“ Denisy Nové, světelné instalace oživují noční Prahu

Značka Absolut poprvé v ČR iniciovala kreativní spolupráci předních českých umělců různých uměleckých oborů. Pilotní projekt s názvem Absolut Inspiration představí spolupráci kapely The Ecstasy Of Saint Theresa (EOST), módní návrhářky Denisy Nové a mladých umělců.

Projekt Absolut Inspiration počátkem září zahájili mladí umělci světelnými instalacemi na různých místech Prahy. Projekt vyvrcholí koncertem hudební skupiny The Ecstasy of Saint Theresa (EOST) na Nové scéně Národního divadla. Kapela se objeví živě poprvé po dlouhých 3 letech. Pro diváky si EOST připravila jedinečný hudební zážitek a „šaty ze světla“ návrhářky Denisy Nové navržené pro Kateřinu Winterovou (zpěvačku EOST) speciálně pro tento projekt. "Šaty ze světla" by pak měly hrát hlavní roli v nově chystaném videoklipu a diváci všech vystoupení si budou moci šaty prohlédnout živě.

V rámci projektu Absolut Inspiration odehraje EOST během podzimu pro své české a slovenské fanoušky celkem 6 koncertů. Turné odstartuje 10. 10. 2010 na Nové scéně a bude pokračovat v Čechách a na Moravě koncerty v dalších 5 klubech: v pražském Roxy, brněnské Flédě, Fabricu v Ostravě, Bazilice v Českých Budějovicích a v Plzni v klubu Pod Lampou. Turné se ve svém závěru 5. listopadu přesune za hranice do bratislavského klubu Loft.

„Jsme rádi, že můžeme být součástí tohoto kreativního projektu, jehož prvním výsledkem jsou naše nové webové stránky www.eost.cz. Těšíme se na turné a na to, až budeme moci odprezentovat naše nové skladby.“ říkají Jan P. Muchow a Kateřina Winterová.

Koncertu předcházejí instalace mladých umělců ze svítících lahví, které jsou rozmístěny na různých místech Prahy spojených s kulturou a městským životem. Jedna z prvních byla realizována na prostranství u Nové scény ND, jiné se objevily například během festivalu Invaze ve vysočanské Trafačce či ve Žlutých lázních. Další budou následovat v průběhu měsíce září u příležitosti různých kulturních a společenských akcí. Cíl instalací je jediný – rozzářit a nechat vystoupit ze tmy různá zajímavá místa v Praze. Ukázat, co dovede světlo a nápad mladých umělců s odosobnělým městským prostředím.

Za konceptem, výběrem lokalit a osvícením lahví stojí volné seskupení mladých umělců Valderon (www.valderon.org), které se zabývá audiovizuálními intervencemi do veřejného prostoru a open source systémy.

Projekt kreativní spolupráce Absolut s umělci v zahraničí funguje již více než 30 let pod různými názvy, v České republice startuje jako Absolut Inspiration. Záměrem je v projektu pokračovat a oslovit další umělce ke kreativní spolupráci se značkou Absolut.

Letošní pojetí projektu je symbiózou několika uměleckých počinů, které jsou inspirovány novou limitovanou edicí lahve Absolut Glimmer. Povrch této ikonické skleněné lahve je protkán diamantovým vzorem připomínajícím vytesané krystalky a vytváří tak hru světla a lesku. Proto jsou světlo a záře ústředním motivem kreativní spolupráce Absolut Inspiration.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Kreativni-spoluprace-Absolut-Inspiration-The-Ecstasy-of-Saint-Theresa-a-Denisa-Nova~17~zari~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.