muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníJeff Beck, jeden z nejvýznamnějších kytaristů historie, vystoupí 23. června poprvé u nás

25.1.2011 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Jeff Beck

Jeff Beck

23. června se čeští fanoušci dočkají dalšího splněného snu: v pražské Tesla Areně vystoupí vůbec poprvé v České republice britský hudebník Jeff Beck, který je považován za jednoho z nejdůležitějších a nejvlivnějších sólových kytaristů historie. Jeho žánrový rozsah sahá od blues rocku, hard rocku, heavy metalu, jazz fusion až po rock míchaný s elektronikou. Je držitelem pěti cen Grammy, na další - včetně těch letošních - byl nominován. Do rock´n´rollové síně slávy byl Beck uveden dokonce dvakrát: jako člen legendárních Yardbirds (1992) a jako sólový hudebník (2009). Kritici i fanoušci oceňují jeho virtuozitou a mistrovské ovládání efektů, na druhé straně svobodu a spontaneitu, se kterou se pohybuje mezi žánry. All Music Guide o Beckovi například napsal, že je „tak inovativní jako Jimmy Page, vkusný jako Eric Clapton a téměř tak vizionářský jako Jimi Hendrix.“ Jeho kariéra se vyznačuje neočekávanými zvraty a zákrutami, vždy ale míří jedním směrem – vpřed k novým výzvám. Beck byl členem mnoha seskupení a projektů, ve všech vždy zanechal jeho inovativní styl nesmazatelnou stopu. Ať už jako člen Yardbirds (po Eriku Claptonovi a před Jimmy Pagem), kteří v době jeho působení zažili nejúspěšnější a nejkreativnější období, či jako frontman The Jeff Beck Group. Nahrával s mnoha hudebníky – například Mickem Jaggerem, Kate Bush, Stevie Wonderem, Janem Hammerem, ZZ Top či Brianem Mayem. Časopis Rolling Stone ho zařadil na 14. místo žebříčku nejlepších kytaristů historie. Vstupenky v cenách od 799 do 1.799 Kč jsou k dostání od 25. ledna 2011 v síti Ticketportal a od 27. ledna v síti Ticketpro. Koncert pořádá Liver Music v rámci série Prague International Bluenights.

Jeff Beck se narodil a vyrostl ve Wallingtonu v Anglii. Díky rodičům – muzikantům - byl od dětství obklopen hudbou. Když mu bylo patnáct, sestavil si první kytaru. Brzy se stal vyhledávaným studiovým hráčem. V roce 1965 na doporučení Jimmyho Page nahradil Erica Claptona ve skupině Yardbirds jako sólový kytarista. O dva roky později zformoval superseskupení The Jeff Beck Group, mimo jiné se zpěvákem Rodem Stewartem a baskytaristou Ronem Woodem. Jejich dvě alba „Truth“ (1968) a „Beck-Ola“ (1969) se stala v dalších letech inspirací pro celou hard rockovou scénu, včetně Jimmyho Page a Led Zeppelin. Jeff Beck však dlouho nezůstával hudebně na jednom místě a brzy dal dohromady trio s baskytaristou Timem Bogertem a bubeníkem Carmine Appicem. V roce 1973 vydali desku „Beck, Bogert and Appice“, která opět změnila vnímání lidí, jak by měla znít rocková kytara. V roce 1985 díky albu „Flash“ a písni „Escape“ získal Grammy v kategorii Best Rock Instrumental. Druhou Grammy byl oceněn za „Jeff Beck’s Guitar Shop with Terry Bozzio and Tony Hymas“, třetí za skladbu „Dirty Mind“ z alba „You Had It Coming“ z roku 2001. Nedávné roky minulé jsou pro Jeffa Becka rovněž bohaté na události: v roce 2009 byl podruhé uveden do rock´n´rollové síně slávy, získal nominaci na svoji pátou Grammy za skladbu „A Day in The Life“ a začal nahrávat první studiové album po sedmi letech. Loni Beck představil svoji novou koncertní kapelu: Jason Rebello nadále hraje na klávesy, na baskytaru pak nově Rhonda Smith, dlouholetá legendární spoluhráčka Prince. Za bubny usedl známý hudebník a producent – držitel Grammy – Narada Walden. Zároveň loni Beck získal výše uvedenou pátou Grammy a při ceremoniálu vzdal poctu kytaristovi Les Paulovi. V roce 2010 se také vydal na turné na podporu nového studiového alba „Emotion & Commotion“, které mezitím na jaře vyšlo. Třešničkou na závěr roku 2010 je pětinásobná nominace na Grammy. Jeff Beck je znám svojí zálibou v upravených autech – hot rodech.

Prague International Bluenight no. 86:
Jeff Beck (UK)
23. 6. 2011, 20:00
Tesla Arena, Praha
Vstupenky: Ticketportal, Ticketpro
Ceny: 799 Kč - stání, 1.199 Kč – sezení Bronze, 1.299 Kč – sezení Silver, 1.399 Kč – sezení Gold, 1.599 Kč – sezení Platinum, 1.799 Kč – sezení VIP
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Jeff-Beck-jeden-znejvyznamnejsich-kytaristu-historie-vystoupi-23cervna-poprve-u-nas~25~leden~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.