muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníFestival na hradech úspěšně odstartoval na Moravě

18.8.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Hrady.cz

Hrady.cz

foto: 4press

Hudební festival na hradech, který pět let objížděl pouze české hrady, letos poprvé zavítal na Moravu. Pod názvem Moravské hrady.CZ odstartoval uplynulý víkend na hradě Bouzov u Olomouce, kam zavítalo přes pět tisíc lidí. Po dramatické poslední zastávce festivalu na Liberecku, kdy festival na Bezdězu čelil prudkým dešťům, proběhla první zastávka na Moravě bez jakýchkoliv komplikací. O nadcházejícím víkendu se festival bude konat na Veveří u Brna, kde vystoupí během komornějšího pátku na jednom pódiu Katarína Knechtová, Gipsy.cz a Bratři Ebenové, v sobotu pak už na dvou velkých pódiích proběhnou koncerty Monkey Business, Vypsané fixy, Wohnout, Anety Langerové nebo Support Lesbiens. Festival na Veveří uzavře v sobotu hodinu po půlnoci hodinový koncert kapely Kryštof. Organizátoři zřídí na hrad Veveří z Brna kyvadlovou dopravu téměř po celou dobu festivalu.

Moravské hrady.CZ po Bouzově a Veveří ukončí poslední prázdninový víkend v Hradci nad Moravicí. První zastávku na Moravě navštívilo dokonce více lidí než poslední zastávku v Čechách na hradě Bezděz. „O prvních víkendech na Točníku nebo Kunětické hoře v Čechách festival navštívilo pokaždé kolem šesti tisíc lidí, později přišly deště a povodně, které se v rámci našeho festivalu nejvíce dotkly Bezdězu na Liberecku,“ říká jeden z organizátorů Michal Šesták. Doposud ale festival zatím nepřerušil program. Přestože kapely vystupují v rámci festivalu na hradech ve stejném složení a mění se pouze časy jejich vystoupení, na nadcházejícím Veveří a v Hradci nad Moravicí vystoupí navíc Bratři Ebenové. Ti měli návštěvníci možnost vidět zatím jen na Rožmberku, na Moravě zvládnou vystoupit dvakrát a vždy to bude během pátečního programu, který po půlnoci na Veveří uzavřou.

Kapela Kryštof zase v porovnání s Českými hrady.CZ vyměnila svůj otevírací čas za naopak finální koncert, na Bouzově tak předvedla oproti předchozím akustickým koncertům klasický rockový nářez. „Do programu v rámci našich koncertů na Moravě zařazujeme i pár nových písniček. Zakončení festivalu na Bouzově jsme si užili o to víc, že jsme nemuseli mít obavy o návštěvníky festivalu a o to, aby se měli kam vrátit, což jsme řešili ještě před týdnem na Bezdězu,“ říká Richard Krajčo z kapely Kryštof.

Veveří jako sedmá zastávka v rámci osmitýdenního hradního turné otevře svou pomyslnou bránu v pátek 20. srpna v 18 hodin. Program na Veveří zahájí koncert Kataríny Knechtové, ta letos vystupuje na hradech vůbec poprvé, dále vystoupí Gipsy.cz, páteční program uzavřou Bratři Ebenové, kteří budou hrát oproti ostatním dokonce hodinu a půl.
Návštěvníci se mohou těšit na tradiční karneval v maskách, organizátoři ty nejlepší masky během večera odmění, tento páteční karnevalový rituál probíhá v rámci festivalu na všech hradech. V sobotu 21. srpna vyrostou v areálu dvě velká festivalová pódia, festival otevře své brány v 11 hodin. Na dvou pódiích vystoupí čtrnáct hudebních interpretů, kteří odehrají hodinové koncerty. Organizátoři festivalu zřídí kyvadlovou dopravu, která bude v sobotu od rána jezdit z Přístaviště z Brna do Veveří, zpět pak v sobotu až do jedné hodiny ranní a v neděli dopoledne. Návštěvníci festivalu mohou využít také pravidelné linky MHD nebo dokonce parníku.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Festival-na-hradech-uspesne-odstartoval-na-Morave~18~srpen~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.