muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníAmeričtí Yeasayer v srpnu seznámí Česko s futuristickým popem znějícího z jejích nového alba Odd Blood

21.6.2010 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

Yeasayer

Yeasayer

Od vydání svého ceněného debutu All Hour Cymbals (We Are Free) objela kapela Yeasayer celý svět. Zatímco jejich první deska vznikala v podmínkách naprosté izolace a soustředění, jejich nabitý koncertní kalendář je tentokrát donutil konfrontovat se se současnou hudební scénou a pokusit se i navzdory náročnému životnímu stylu na turné udržet svou pověst nejprogresivnější hudební formace na moderní scéně. Yeasayer se jako vždy straní setrvávání u toho, co již bylo řečeno, a inspirují se jak u zvukových experimentátorů, tak u svých kolegů v pop music. Výsledkem jejich snahy posunout se zase o krok napřed před současnými trendy je letošní album Odd Blood.

Zatímco album All Hour Cymbals bylo pokusem o vytvoření globálního eklektického stylu, nová deska Odd Blood se již vymyká veškerým současným civilizacím. Místo ozvěn a zahaleného zvuku přichází zpřeházená záplava efektů a mihotavých chomáčků zvuku, namísto harmonií se vokály na Odd Blood mísí s náhodnými chlístanci samplů. Většina organických prvků z minulého alba je nahrazena umělými, avšak naprosto jedinečnými zvuky a rytmy, které inspirují mysl i tělo. Yeasayer znějí, jako by si doma vytvářeli novou hudbu k Blade Runnerovi nebo jako by se nechali zavřít do jednoho z modernistických chrámů Oscara Neimeyera.

Album Odd Blood je rozděleno na dvě části. Již úvodní kus “The Children” se svým zkresleným a zpomaleným zpěvem a rytmem připomínajícím roztloukání kamení v nejtvrdších věznicích značí odvážný odklon od předchozí tvorby. Yeasayer si nově vybavili své studio a namísto spaní na vavřínech se hodlají věnovat experimentování s novými nástroji a efekty. Rytmický nářez pokračuje i v popovějších skladbách jako “Ambling Alp” či “Madder Red,” které prezentují neopakovatelný přístup Yeasayer ke sladkým hitovkám.

Druhá polovina nového alba je více experimentální a hravá. Kapela zde zachází s motivy paranoi, přesto posluchače neochudí o chytlavé refrény a sladké vokální pozlátko. Yeasayer jsou schopní sáhnout po disko-popu ve stylu Wham!, tklivým žalozpěvům, vyprávěcím písním i love songům. Na ploše natřískaných čtyřiceti minut se Yeasayer vyjadřují stručně, aniž by se zbavili hloubky a bohatosti obsahu. Přirovnání k Animal Collective nelze nevyslovit.

Čeští příznivci současné popové avantgardy budou mít možnost shlédnout futuristickou show formace Yeasayer 16. srpna v pražském Lucerna Music Baru.

Vstupenky za 350,- Kč + poplatky jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/Americti-Yeasayer-v-srpnu-seznami-Cesko-s-futuristickym-popem-znejiciho-z-jejich-noveho-alba-Odd-Blood~21~cerven~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.