přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatní7 proti Thébám - premiéra první metalové opery

12.4.2013 | Autor: PR | sekce: tiskové zprávy

7 proti Thébám (logo)

7 proti Thébám je metalová opera z pera autorů Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Premiéra proběhne ve čtvrtek 18. Dubna 2013 v divadle Rock Opera Praha.

Metalová opera 7 proti Thébám představuje poslední chybějící díl antické trilogie, jejíž součástí jsou již uváděné rockové opery Oidipus Tyranus a Antigona. Stejně jako v rockových operách se i v první české metalové opeře na scéně potká živá kapela, akrobacie, nový cirkus, divadelní zpracování nadčasových antických mýtů a známé osobnosti české rockové scény, Jan Toužimský (Arakain), Kamil Střihavka (BSP), Vlasta Horváth, Pavla Forest (KING SIZE), Viktor Dyk (ex Gaia Mesiah), Josef Šutara (Motorband) a další...

Přípravy na divadelní premiéru začaly koncem ledna tohoto roku pod vedením režiséra Romana Štolpy. Zkoušky probíhají 12 hodin týdně a jsou unikátní tím, že tvar jednotlivých scén je formován nejen rukou zkušeného režiséra (režijně spolupracoval například na vzniku legendární podoby rockové opery Jesus Christ Superstar ve Spirále), ale i unikátním tvarem divadelního sálu Rock Opery Praha. Půlkruhová aréna o kapacitě 768 míst s hydraulicky zvedaným jevištěm umocňuje antické téma díla i prožitek diváka vtažením do děje.
  
Rock Opera Praha je autorské hudební divadlo skladatele Milana Steigerwalda a textařky Pavly Forest, které u nás představuje jednu z mála příležitostí, jak přivést klubové či festivalové publikum do divadla a dodat samotnému hudebnímu zážitku další rozměr.

Divadlo Rock Opera uvádí do konce divadelní sezóny tato představení:

18. dubna 2013 - 7 proti Thébám - premiéra

30. května 2013 - Oidipus Tyranus - repríza

20. června 2013 - 7 proti Thébám - repríza
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/tiskove-zpravy/7-proti-Thebam-premiera-prvni-metalove-opery~12~duben~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.