muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

TŘI SESTRY: Mydlovary

1.1.2008 | Autor: Petr KorálEMI (55:44)

TŘI SESTRY: Mydlovary

TŘI SESTRY: Mydlovary

Základní konstatování z poslechu tohoto CD může znít: Mydlovary jsou vcelku tradiční sesterská deska. Ale to neberte rovnou jako nějaký odsudek! Studiová novinka Tří sester sice těžko něčím překvapí, ale zároveň ani nezklame. Přináší jako vždy řízný „hospodský“ punk rock i různé úlety a výlety do jiných hudebních oblastí (například píseň se všeříkajícím názvem Balkán) a ačkoliv možná na první poslech obsahuje míň jednoznačných hitovek než obvykle, nakonec se jich určitě zase pár vyloupne.
Tím nejpodstatnějším při posuzování, jak album obstálo v kontextu bohaté diskografie Tří sester, je tudíž nejspíše míra zábavnosti a nenucené, opravdové vtipnosti v textech. A s ní to tu jde, také již celkem tradičně, takříkajíc nahoru a dolů. Ovšem když Fanánek opět mimořádně zaperlí za použití své patrně nejsilnější tvůrčí zbraně, totiž parafrázování nějakých slov či celých názvů a labužnického si pohrávání s jejich fonetikou a významem, i zapřisáhlému intelektuálovi musí zacukat koutky úst neodbytným úsměvem. Nápady, jaké byly zužitkovány třeba v písních Nanosekunda, Toi story – příběh sraček a Nakopalypsa (v níž hostuje Jaroslav Uhlíř!), se takříkajíc válejí na ulici – jenže málokdo si jich vůbec všimne a možná jen Fanánek je umí zvednout...

Zlatý hřeb: Nanosekunda, Robinson, Štrozok
Zní to jako: Tři sestry sice v nikoliv vrcholné, ale pořád obstojné formě

Body:
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/TRI-SESTRY-Mydlovary~01~leden~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.