přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní
nakupuj
 

Sto zvířat: Ty vole, na základní škole...

26.3.2002 | Autor: Petr KorálSony Music Bonton (52:31)
Fanoušci kapely se mnou možná nebudou souhlasit a ortodoxní ska-mani(aci) už teprve ne, ale mám takový pocit, že Sto zvířat natočilo svoji doposud nejlepší písňovou kolekci. Mj. právě proto (avšak nejen proto), že je 'nejmíň ska' ze všech. Ale pozor, aby nedošlo k nepochopení.

Druhá doba a odlehčené ska-rytmy jsou pořád jednoznačným východiskem produkce souboru. Ovšem Zvířata si nikdy na nějaké 'skáčkové' puristy nehrála, a tentokrát si četností svých výprav za hranice žánru, ať už k rocku, reggae, jazzu nebo obyčejnému popíku, dovolila všechny 'skalní' vážně v lepším případě podráždit, v horším vyděsit.

Jenže hýření barvami a barvičkami je tím, co mne na 'Škole' hodně baví. Jde i o aranžerskou rozmanitost, ba skoro až nenasytnost, kdy Sto zvířat neváhá přizvat k natáčení dokonce ani nemalou část České filharmonie nebo cikánského houslistu a cimbálistu. A pak je tu ještě jeden důležitý moment, který hraje skupině do karet v pomyslném mariáši o zisk nových posluchačů: dostatek melodií, jež jsou schopny jejich ctěné ucho oslovit a přitom do něj nevnést nějakou povrchní mazlavou špínu. Ne že by na desce nebyly ani v tomto směru relativně matné popěvky, nicméně pokud se jedná o vlastní tvorbu souboru, zejména Skandál (na účasti hostujícího Daniela Hůlky právě v ní nevidím nic špatného, spíš naopak), Kanál, Ksicht, Ryba a Socha se kapele povedly. I přesto, že - a to se týká celého alba - lze mít výhrady k nevyrovnané kvalitativní úrovni textů Tomáše Belka. A to naCD najdete ještě čtyři převzaté písně, přičemž La Lumiere des Tenebres (deska obsahuje i českou verzi Škola) je tzv. okamžitý hit a o výborně zpracované policeovské klasice Every Breath You Take (odzpívané Sašou Langošovou z November 2nd) se ani není třeba bavit...
Body:

Psáno pro: časopis Rock&Pop 2002/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/recenze/Sto-zviratTy-vole-na-zakladni-skole~26~brezen~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.