Muzikus.cz homepage
přihlášení uživatele
PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELE JE ZRUŠENÉ
vyhledávaní

festivalyMajáles, Praha, 30. 4. 13

3.5.2013 | Autor: Michal Jelínek | sekce: živě
Putovní Majáles Open Air zavítal 30. dubna do pražské Stromovky. Na šesti pódiích zahrály čtyři desítky kapel a interpretů. Součástí programu bylo vyhlášení krále Majálesu a představení jednotlivých vysokých škol. Na třech pódiích vystoupili v rolích uvaděčů programu Jan Kraus, Jakub Kohák a DJ Schafff.

Festival odstartoval ve 13:30 a nabídl návštěvníkům kromě českých také několik slovenských kapel. Na Red Bull Tour Bus Stage, určené ten večer především příznivcům hip-hopu, zahráli jako první Prago Union. Na hlavní stagi otevřel program Michal Hrůza, zatímco jinde rozehřívali publikum Fast Food Orchestra nebo Xindl X. Dále zde byla dvě pódia vyhrazená převážně začínajícím kapelám.

Největší část fanoušků dorazila do areálu krátce před sedmnáctou hodinou. I z toho důvodu měla jednu z nejvýraznějších podpor v publiku kapela Wohnout. Z jejího repertoáru zaznělo kromě osvědčených hitů také několik písní z poslední desky Našim klientům. Při jedné z nich nazvané Dobrý den, pane Kohák se ke kapele dokonce přidal Jakub Kohák osobně a za hlasitého jásotu diváků ji obohatil o nebývalé taneční kreace. Většina posluchačů zůstala na svých místech i po skončení koncertního setu, neboť jako další se chystala vystoupit Vypsaná Fixa. Na vedlejší stagi se ale již tou dobou připravovali slovenští Polemic. Ti svými houpavými rytmy rozhýbali všechny pod pódiem a jejich koncert patřil k těm nejlepším. K těm nejlepším, protože k vidění a poslechu toho bylo v ten den opravdu mnoho.


Po setu Mig 21 a průvodním slovu Jana Krause se na hlavní stagi objevil Tomáš Klus s kapelou. Ten měl díky ideálnímu „vysílacímu času“ od půl osmé více příznivců, než měly kapely před ním, a tak například Ninu si spolu s Klusem zazpívala snad polovina Stromovky. Přibližně půl hodiny po zahájení jeho vystoupení se na vedlejším pódiu objevila stálice českého ska Sto zvířat. Frontman Jan Kalina hned na úvod publiku sdělil, že čas je neúprosný a na hraní zbývá už jen šedesát tři minut, což fanoušci kvitovali s nadšením. A většině z nich ani nevadil slabý déšť, který v tu chvíli propukl a některé méně otrlé návštěvníky zahnal do úkrytu stanů s občerstvením. Po přídavku Nikdy nic nebylo se značná část publika rozptýlila po festivalovém areálu a mnozí zavítali na koncert Chinaski. Jejich publikum se během hodinového setu dočkalo nejen hitů skupiny, ale překvapivě i úryvku z rockové klasiky Back In Black.

Vřelého přijetí se dočkali také ostravští Kryštof. A ačkoliv déšť nabíral na intenzitě, pod pódiem panovala skvělá nálada a lidé sborově zpívali refrény známých písní. Večer zakončili stylově pražští Monkey Business. Poté, co byla v půl jedenácté spuštěna plachta s názvem kapely, fanoušci uslyšeli první tóny novinky Happiness Of Postmodern Age. A především pěvecké duo Matěj Ruppert/Tonya Graves si svým projevem a komunikací s publikem okamžitě získalo přízeň všech přítomných. Festival se obešel bez vážnějších technických komplikací a jedinou vadou na kráse tak bylo nezvykle chladné počasí a občasný déšť, který se akci v minulých letech vyhýbal.

Majáles, Praha - Stromovka, 30. 4. 13
Online verze stránky: https://www.muzikus.cz/zive/Majales-Praha-30-4-13~03~kveten~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.