muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníRadio Wave zahajuje vysílání... Budovatelskými hymnami!

13.1.2006 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: publicistika

ČRo 4 - Radio Wave

ČRo 4 - Radio Wave

Dnes po půlnoci bylo zahájeno dlouho očekávané vysílání nové hudební stanice Českého rozhlasu, Radia Wave. Jenže místo slibované alternativy, hip-hopu, britpopu, punku a hardcoru z éteru zní Krakonoš, Vondráčková, Pilarová a Gott!

Vysílání Radia Wave, první veřejnoprávní hudební stanice, bylo zahájeno krátce po půlnočních zprávách Českého rozhlasu Region, který na jeho frekvenci vysílal dříve, znělkou Večerníčku o Krakonošovi. Následovala budovatelská píseň z poloviny minulého století (citace z textu: „Je konec bídy, je konec hladu, je konec zlodějství...“), starý šanson a šlágry jako Sladké mámení Heleny Vondráčkové, nebo Být stále mlád Karta Gotta, Pevně věřme, že se jedná o žert a ve 13:13, kdy bude spuštěno „ostré“ vysílání, se vše napraví.

Radio Wave chce totiž oslovit především hip-hopem, r´n´b, kytarovou hudbou, punkem, metalem, či hardcorem. Důraz přitom chce klást na široký prostor pro domácí produkci.

„Když jsem v roce 1999 do rozhlasu přišel, tak jsme věděli, že stanice pro mladé musí vzniknout. Problém byl v kmitočtech. Často se lidé ozývali, že ČRo má svých 127 kmitočtů a že by se jistě daly nějak přeskupit. Jenže když se něco někde vezme, tak to jinde chybí. Start ČRo 4 umožnil až nástup digitalizace,“ řekl na středeční tiskové konferenci generální ředitel Českého rozhlasu Václav Kasík.

Program

Mezi 6. a 17. hodinou poběží různorodý hudební proud doplněný krátkými moderátorskými vstupy a zpravodajskými relacemi. Poté bude následovat dvouhodinový kontaktní pořad Exit s větším objemem mluveného slova, reportážemi a publicistikou.
Ve večerních hodinách pak budou připraveny žánrové hudební speciály, jejichž moderátory budou ve většině případů profesionální hudebníci orientující se v určitém stylu. Nebudou mezi nimi chybět mj. Kay Buriánek ze skupiny Sunshine (hardcorový pořad Evil Heat), Rae ze skupiny Clou (Rae On The Rock o rocku, punku...), Petr Pliska z kapely Living Room (kytarový New Music Magazine), DJ Maceo (Grundfunk plný groove, funky, soulu...), nebo Kuba Alexa z Quite Quiet (informační magazín Jam). Hitparádu Wave Chart pak bude moderovat frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo.
Noční vysílání bude z počátku nemoderované, v dohledu se však počítá s nasazením nočních moderátorů.

Vysílání

ČRo 4 - Radio Wave pozemně vysílá pouze z vysílače Praha – Cukrák na frekvenci 100,7 FM (411 m.) s maximálním povoleným výkonem 50 kW vertikální polarizací. Signál by tedy měl být bez problémů zachytitelný na většině území Prahy a v jižní části Středočeského kraje.
Dále je jeho signál šířen prostřednictvím internetu (Stream zde) a v únoru bude stanice zařazena do sítě digitálního vysílání, DVB-T multiplexu A, jehož signál je šířen v Praze, Brně a Ostravě. Výhledově se počítá i se satelitním vysíláním.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/publicistika/Radio-Wave-zahajuje-vysilani-Budovatelskymi-hymnami~13~leden~2006/

Komentáře

celkový počet: 2

Kimi Raikkonen  To jsem teda zvědavý.
Petr  po dvou letech a 8 mesicich presne naopak

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.