muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníZítra v Praze: A Whisper In The Noise i The Travels

24.3.2008 | Autor: Ladislav Řehounek | sekce: novinky

A Whisper in the Noise

A Whisper in the Noise

foto: Ryan Fall, myspace.com/awitn

Výběr ze dvou zajímavých zahraničních koncertů se zítra večer naskytne pražským příznivcům nezávislé klubové scény. V klubu Chateau Rouge v Jakubské totiž vystoupí američtí The Travels a v Klubu 007 Strahov pro změnu jejich krajané A Whisper in the Noise.

Dvoučlenný indie-folkový projekt The Travels spojuje Monu Elliott, členku někdejší skupiny Victory at Sea, a multiinstumentalistu Anara Badalova, lídra rovněž již zaniklých Metal Hearts. Seznámili se na někdejším společném turné svých bývalých kapel a před nedávnem si vlastním nákladem vydali eponymní debut (každé CD má mimochodem ručně malovaný booklet do Mony), který momentálně představují na svém prvním evropském turné.
Role předskokanů se chopí pražský indie-rockeři Bugmen, ovlivnění kapelami jako Pixies nebo Sonic Youth.

A Whisper In The Noise, seskupení okolo skladatele, multiinstrumentalisty a zpěváka Westa Thordsona, se pomocí svých hudebních experimentů snaží propojovat rock s ambientní hudbou, načež vše obohacují klasickými nástroji jako cello nebo housle. Loni vydali své čtvrté koncepční album Dry Land, pod nímž je, stejně jako ve všech předchozích případech, produkčně podepsán Steve Albini, jehož životopis čítá práci na deskách desítek interpretů - od Low přes PJ Harvey až po Pixies nebo Iggyho The Stogges.
Před samotnými Whisper In The Noise zahraje ještě britská post-rocková formace The Winchester Club, která před časem debutovala deskou Britannia Triumphant.

The Travels, Praha - Chateau Rouge, 25. 3. 08
A Whisper in the Noise, Praha – Klub 007 Strahov, 25. 3. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Zitra-v-Praze-A-Whisper-In-The-Noise-i-The-Travels~24~brezen~2008/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.