muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníTom Waits zahraje poprvé v Česku

22.5.2008 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: novinky

Tom Waits

Tom Waits

foto: Anton Corbijn

Jedna z posledních žijících osobností současné hudby, která při svých koncertních turné pravidelně míjela Českou republiku, zahraje konečně na tuzemském pódiu. Americký písničkář Tom Waits se tuzemským fanouškům premiérově představí hned na dvojici vystoupení, a to 21. a 22. července v prostorech pražského Kongresového centra.

Americký písničkář se na hudební scéně pohybuje již od počátku semdmdesátých let. Během své kariéry rouboval písničkářský koncept prakticky se vším, co mu přišlo pod ruku. Jazz, šanson nebo blues dostávaly pod patronací Toma Waitse nádech ponurých hudebních příběhů opatřených nezaměnitelným hlasem samotného autora. Ve své tvorbě se Waits nikdy nebál experimentovat, což se často projevovalo spojením zdánlivě nesourodých hudebních nástrojů. Souběžně se svojí muzikantskou kariérou se také výrazně věnuje filmové dráze. Význačná je zejména jeho spolupráce s režisérskými ikonami F. F. Coppolou, Jimem Jarmuschem a Terry Gilliamem.

Poslední počin z dílny Toma Waitse je dva roky stará limitovaná edice Orphans. Na turné, v jehož rámci zahraje Waits v Praze, doprovází písničkáře čtveřice muzikantů. Lístky na oba koncerty budou v předprodeji od 30. května, jejich cena zatím nebyla stanovena.

Tom Waits, Praha – Kongresové centrum, 21. a 22. 7. 08
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Tom-Waits-zahraje-poprve-v-CR~22~kveten~2008/

Komentáře

celkový počet: 1

5litrů  včera jsme se o tom v hospě bavili

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.