muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníPeter Hammill z Van der Graaf Generator příští týden v Brně a Praze

14.1.2010 | Autor: redakce | sekce: novinky

Peter Hammill

Peter Hammill

Britský rockový písničkář Peter Hammill je živoucím důkazem toho, že dědictví progresivních kapel 70. let nemusí být tak jalové, jak by se apologetům nejnovějších trendů mohlo zdát. Své aktuální album Thin Air představí příští týden v Česku: ve čtvrtek v brněnském klubu Fléda a v pátek v pražské Městské knihovně.

Začátky kariéry Petera Hammilla jsou nerozlučně spjaty s kapelou Van der Graaf Generator, která způsobila v undergroundové scéně 70. let docela slušný poprask. Za třicet let kariéry ozvláštňoval na deskách i koncertech svůj nezaměnitelný skladatelský, ale především pěvecký styl formálními postupy progresivního art rocku i úsporného důrazu kytarového punku; vyzkoušel si dokonce kompozičně náročný útvar rockové opery.

Peter Hammill, někdejší jezuitský sborista, jehož hlas je často srovnáván s kytarou v rukách Jimiho Hendrixe, je velkým mužem, a to nejen na poli rocku (ať už art či progressive), ale hudby obecně. Se svým hlasem, kytarou a piánem kráčí stále kupředu a člověk je mu za to jedině vděčný, neboť mu tak pořád zůstává možnost poslechnout si naživo jednu z pravých rockových legend.

Vstupenky na brněnský koncert jsou k dostání v síti Ticketportal za 260 Kč, na pražský pak v síti Ticketpro za 490 Kč.

Peter Hammill, Brno – Fléda, 21. 1. 10
Peter Hammill, Praha – Městská knihovna, 22. 1. 10
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Peter-Hammill-z-Van-der-Graaf-Generator-pristi-tyden-v-Brne-a-Praze~14~leden~2010/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.