muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníNěmecké indie-folkařky Dropout Patrol tuto sobotu v pražské XT3

26.3.2009 | Autor: PR | sekce: novinky

The Dropout Patrol, Praha – XT3, 28. 3. 09

The Dropout Patrol, Praha – XT3, 28. 3. 09

Po čtyřech letech se do Čech vrací berlínská dívčí indie folková kapela The Dropout Patrol. Za podpory česko-kanadského blues-rockového projektu Atlantic Cable a lo-fi rockových Bugmen zahraje tuto sobotu v pražském klubu XT3.

Začátky Dropout Patrol sahají přibližně do roku 2000, kdy si tehdy osmnáctiletá studentka Jana Sotzko začala na koleji nahrávat vlastní lo-fi folkové písničky na starý magnetofon. Její podivná záliba ji zatím dovedla až k vydání debutového alba Songs That Just Happened (2001), New Songs EP (2003), Happy Happy Joy Joy (2008) a účasti na několika kompilacích.

V dosavadních recenzích se objevila přirovnání zejména k The Breeders, Cat Power nebo Magnapop. Něco na tom určitě bude, ale The Dropout Patrol narozdíl od výše jmenovaných v mnohem větší míře využívají působivé dvojhlasy a především jejich přístup k věci je ryze akustický. Koncertní sestavu tvoří kromě Jany ještě další dvě její spolužačky (hrající jinak ve A Spoon Called Phranc či Kids Explode).

The Dropout Patrol, Praha – XT3, 28. 3. 09
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Nemecke-indiefolkarky-Dropout-Patrol-tuto-sobotu-v-prazske-XT3~26~brezen~2009/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.