muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníNa tribute albu Joni Mitchell se objeví Björk i Prince

23.3.2007 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: novinky

Joni Mitchell

Joni Mitchell

foto: jonimitchell.com

Opravdová elita světové hudby se objeví na tribute albu Joni Mitchell. Na jedné desce budou moci posluchači slyšet Bjork, Prince nebo Annie Lennox. Projekt s příznačným názvem A Tribute To Joni Mitchell by měl vyjít 23. dubna.

Joni Mitchell, rodačka z kanadské Alberty, slavila největší úspěchy koncem šedesátých a začátkem sedmdesátých let minulého století. Její tvorba je neodmyslitelně spojena s folkovou hudbou, nicméně, během své kariéry několikrát zabrousila i do vod jazzu a etnické hudby. Vedle Boba Dylana bývá považována za nejdůležitější osobnost americké písničkářské školy. Vliv na pozdější hudební generace měli písně této výtečné kytaristky značný, což potvrzuje i seznam jmen na tribute albu.

Spojit své síly na společné desce, která by patřičně vzdala hold Joni Mitchell, se rozhodli kromě již jmenovaných Bjork, Prince a Annie Lennox, také například Sufjan Stevens, Elvis Costello nebo James Taylor. Různorodá směsice hudedbníků jen potvrzuje fakt, jak univerzální je tvorba kanadské písničkářky. Mistrné písně spojily jinak zcela odlišné umělce a posluchači mají tak možnost slyšet na jedné desce velmi originální kombinaci muzikantů.

Tracklist:
Sufjan Stevens: Free Man in Paris
Björk: Boho Dance
Caetano Veloso: Dreamland
Brad Mehldau: Don´t Interrupt The Sorrow
Cassandra Wilson: For The Roses
Prince: A Case For You
Sarah McLachlan: Blue
Annie Lennox: Ladies of the Canyon
Emmylou Harris: Magdalena Laundries
Elvis Costello: Edith And The Kingpin
k.d. lang: Help Me
James Taylor: River
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Na-tribute-albu-Joni-Mitchell-se-objevi-Bjork-nebo-Prince~23~brezen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.