přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníMonika Načeva se vrací na pódia

9.3.2007 | Autor: redakce | sekce: novinky

Monika Načeva

Monika Načeva

Po několikaleté odmlce (mateřská dovolená), vyplněné pouze občasným vystupováním, se vrací na česká podia Monika Načeva. Jak je u ní zvykem, přichází opět s něčím zcela novým.

Za Monikou nestojí standartní několikačlenná kapela, ale rovnocenní spoluhráči: turntablista DJ Five a fenomenální kytarista Michal Pavlíček. Nálada písní zůstává zachována, ale díky elektronickému doprovodu (přesah až někam k trip-hopu) a současně živé kytaře, zní v novém, velmi slušivém kabátku. Nové písně, opět na texty Jáchyma Topola, budou mít premiéru koncem března na vystoupeních v Praze a v Brně. Zní překvapivě neotřele a novátorsky. Samo šokující je už neobvyklé spojení scratchujících gramofonů a živé kytary – Michal Pavlíček střídá kytaru akustickou i elektrickou - v hudebním doprovodu nových písní, ale i přepracovaných skladeb z předchozích alb.

Monika Načeva se stala jednou z nejslibnějších zpěvaček české alternativní scény přelomu století. Prošla několika proměnami od klasického rocku přes elektronickou taneční hudbu po experimenty mimo hranice stylů. Na jejích albech spolupracovala řada osobností české scény: například Jan P. Muchow, Michal Pavlíček a jako textař Jáchym Topol. Může se srovnávat s tím nejlepším, co v tomto žánru v 90. letech v Čechách vzniklo.

Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five:
24/03 Praha, Palác Akropolis
04/04 Brno, Fléda
05/04 Bratislava, Randal
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Monika-Naceva-se-vraci-na-podia~09~brezen~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.