přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLionel Richie vystoupí 20/10/2012 v pražské O2 areně

2.3.2012 | Autor: PR | sekce: novinky

Lionel Richie

Lionel Richie

VSTUPENKY V PRODEJI VE SBĚRNÁCH
SAZKA SÁZKOVÁ KANCELÁŘ, A.S.,
REZERVACE NA WWW.SAZKATICKET.CZ
CENY VSTUPENEK: 1090 - 1990 Kč
EXKLUSIVNÍ PŘEDNOSTNÍ PŘEDPRODEJ PRO ČLENY FAN CLUBU OD 19. BŘEZNA 2012
PŘEDNOSTNÍ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK PRO ČLENY KLUBU LIVE NATION (MŮJ LIVE NATION) OD 20. BŘEZNA
PŘEDPRODEJ NA TERMINÁLECH ZAHÁJEN 21. BŘEZNA 2012

V rámci rozsáhlého evropského turné bude Lionel Richie koncertovat v Rakousku, Belgii, České republice, Dánsku, Finsku, Francii, Holandsku, Maďarsku, Irsku, Lucembursku, Monaku, Norsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii. Diváci se mohou těšit na mix materiálu z Richieho 30 leté kariéry. Zazní skladby z památných raných dob Commodores, sladké balady z let osmdesátých i novější materiál včetně skladeb z aktuálního titulu „Tuskegee“. Richieho tvorba je spjata se životy několika generací po celém světě. Jeho hudba zůstala pro jeho fanoušky ve spojení s významnými životními momenty - první polibek, první svatební tanec, první rozchod, první dítě. Je nemožné oddělit tyto vzpomínky a jeho hudbu, protože jsou nerozlučně spjaty.

Letošní koncertní turné se uskuteční na podporu dlouho očekávané novinky s názvem „Tuskegee“, jejíž vydání je plánované na 12. března 2012. Lionel Richie vydává nové album Tuskegee, kolekci svých 13 největších hitů tak, jak je nahrál se svými přáteli, těmi největšími jmény v country music. Na duetech se podíleli například Tim McGraw, Rascal Flatts, Kenny Chesney, Billy Currington, Shania Twain, Kenny Rogers, Willie Nelson či Jimmy Buffett. Tuskegee je vzrušující novou kapitolou v kariéře umělce, který prodal více než 100 milionů alb, obdržel pět cen Grammy, Oscara, Zlatý glóbus a řadu dalších ocenění od prakticky všech hlavních zábavních organizací. „Tuskegee“ je také hudební návrat domů (Tuskegee v Alabamě je Lionelovo rodné město), návrat k jeho jižanským kořenům.

„Tuskegee je tam, kde to všechno začalo, místo, kde jsem se cítil, že všechno je možné. Je to tam, kde jsem se učil o životě, o lásce a síle hudby, a místo, kde jsem postavil své hudební základy, které neznají hranice žánrů,“ řekl o svém rodném městě Richie a dodává, že natáčení tohoto alba byla možná největší zábava, jakou kdy měl ve studiu. „Tuskegee bude jedním z nejdůležitějších alb, co jsem kdy v životě natočil.“

Američan Lionel Richie je hudebnímu světu znám především jako zpěvák, pianista (též saxofonista) a skladatel v oblasti soul - disko - funk, ceněný především jako autor milostných balad. V roce 1967 stál u zrodu skupiny Commodores, ve které také působil jako zpěvák a saxofonista. Prvním sólovým úspěchem je autorství písně „Lady“, která se v podání Kennyho Rogerse dostala v roce 1980 na první místo americké hitparády. O rok později dosahuje stejné pozice Richieho duet s Dianou Ross – „Endless Love“, pocházející ze stejnojmenného filmu. V roce 1982 oficiálně odchází z Commodores a brzy světu představuje svůj první sólový hit „Truly“, za který byl oceněn cenou Grammy. Rok 1983 je ve znamení jeho dalších hitů mezi jinými i „All Night Long“. Velmi úspěšné je i album „Cant Slow Down“, které dosáhne vrcholu v hitparádových žebříčcích po celém světě, a do konce je oceněno další cenou Grammy. Následuje hit „Hello“, v roce 1985 se pak Lionel podílí na skladbě „We Are The World“, která se stala celosvětovým hitem. V témže roce se skladba „Say You Say Me“ objevuje ve filmu White Nights, což jí vedle 1. místa v americké hitparádě vyneslo i Oscara. Ze skladby se stal téměř nesmrtelný hit. Do dnešní doby vydal Lionel Richie téměř jednu desítku řadových desek a nespočet dalších kompilací. Na jeho nahrávky přijímají pozvání hvězdy kalibru Erica Claptona či Kenny Rogerse. V Praze se naposledy představil v roce 2007, kdy nadšeným fanouškům v O2 areně představil materiál z alba „Coming Home“. Tentokrát se Lionel Richie vrací představit aktuální album „Tuskegee“. Kromě novinek předvede i zásadní skladby své
kariéry.
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Lionel-Richie-vystoupi-20102012-v-prazske-O2-arene~02~brezen~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.