přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLegendy rockové alternativy Sonic Youth zahrají v Praze

23.5.2007 | Autor: Pavel Uretšlégr | sekce: novinky

Sonic Youth

Sonic Youth

Hrdinové rockové kytary, nebo-li američtí Sonic Youth, přijedou znovu po jedenácti letech koncertovat do České republiky. Vystoupení této legendy alternativního rocku by se mělo uskutečnit 25. srpna v pražském Divadle Archa.

Kořeny Sonic Youth sahají do začátku osmdesátých let, kdy se v New Yorku dala dohromady dvojice kytaristů Lee Ranaldo a Thurston Moore s baskytaristkou Kim Gordonovou. Kapela se ihned zařadila k tomu nejlepšímu, co nabízela tehdejší postpunková vlna. Jejich rocková hudba vycházející s vlivů newyorského undergroundu a alternativy přinášela originální přístup do jinak trochu monotónní scény. Zejména experimenty s elektrickou kytarou přiváděla skupina k dokonalosti. Sonic Youth stáli vždy o krok před svými hudebními souputníky; byli to oni, kdo vytvářeli podobu alternativního rocku osmdesátých a devadesátých let. Ostatně, v zástupu fanoušků této skupiny můžeme najít celou řádku zvučných jmen hudebního světa - Trent Reznor, Eddie Vedder nebo například Bono Vox – ti všichni se netají obdivem k této newyorské skupině. I z tohoto seznamu je vidět, jak široký dopad měla tvorba Sonic Youth na hudební průmysl.
V posledních letech byly nahrazeny hutné kytarové riffy křehčími hudebními kolážemi a přednost v produkci skupiny dostaly jemnější písňové celky.

Mezi nejvýznamější alba kapely se řadí Sister (1987), Daydream Nation(1988) a Dirty (1992). To bývá často v nejrůznějších hudebních anketách řazeno k tomu nejlepšímu co vzniklo na hudebním poli koncem minulého století. Zatím posledním albem v diskografii Sonic Youth je Rather Ripped z loňského roku.

Předprodej na koncert bude zahájen v Divadle Archa a síti Ticketpro koncem května. Cena lístků zatím nebyla pořadateli zveřejněna.

Sonic Youth, Praha - Divadlo Archa, 25. 8. 07
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Legendy-rockove-alternativy-Sonic-Youth-zahraji-v-Praze~23~kveten~2007/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.