muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

ostatníLegendární The Pretty Things vystoupí poprvé v Praze, už tento pátek v Rock Café

19.10.2011 | Autor: Jan Kocur | sekce: novinky

X - Beat Generation - Pretty Things - Hezký kruh

X - Beat Generation - Pretty Things - Hezký kruh

Sami se označují jako drsnější než Rolling Stones a ošklivější než Beatles. Na scéně jsou téměř padesát let a patří k pilířům rock ´n´ rollu na britských ostrovech. A v Praze se představí vůbec poprvé. O kom je řeč? No přece o legendárních The Pretty Things.

Formace, která vznikla v roce 1963, si logicky za několik dekád prošla řadou personálních změn, stále však zůstala věrná kombinaci blues a rocku s nádechem psychedelie. Ačkoliv po celou kariéru zůstali ve stínu slavnějších kolegů, mají na svém kontě řadu úspěšných singlů v britských hitparádách i vůbec první rockovou operu S. F. Sorrow z roku 1968.

V pražském Rock Café se The Pretty Things představí se dvěma zakládajícími členy, zpěvákem Philem Mayem a kytaristou Dickem Taylorem. Průřez jedenácti studiovými alby včetně poslední nahrávky Balboa Island z roku 2007 nabídnou v rámci série Prague International Bluenights už tento pátek.

The Pretty Things, Praha - Rock Café, 21. 10. 2011
Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/novinky/Legendarni-The-Pretty-Things-vystoupi-poprve-v-Praze-uz-tento-patek-v-Rock-Cafe~19~rijen~2011/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.